معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان:

دوره «تربیت مبلغ دانش آموزی» در گرگان برگزار شد

شناسه خبر : 122530

1401/02/22

تعداد بازدید : 61

دوره «تربیت مبلغ دانش آموزی» در گرگان برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: دوره «تربیت مبلغ دانش آموزی» ویژه مبلغان و فعالان حوزه دانش آموزی در شهرستان گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا کابوسی در گفت‌وگویی اعلام کرد: دوره «تربیت مبلغ دانش آموزی» ویژه مبلغان و فعالان حوزه دانش آموزی از سوی معاونت فرهنگی –تبلیغی استان گلستان برگزار شد.

وی گفت: با توجه به گسترش دامنه ارتباطات و نفوذ فرهنگ بیگانه در جهان اسلام به ویژه جامعه اسلامی ایران، نیازمند به نگاه جامع و تخصصی به امر تبلیغ ضرورت دارد تا در کنار تربیت نیروی انسانی کار آمد با تبیین راهبردهای فرهنگی و ایجاد راهکارهای اجرایی به تبلیغ دین در عرصه های مختلف جامعه پرداخته شود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: در میان خیل عظیم مخاطبان فعالیت‌های تبلیغی، نسل نوجوان و دانش آموز از جایگاه خاصی برخوردار هستند و بی‌شک تبلیغ دین در این عرصه از ظرافت و پیچیدگی خاصی برخوردار بوده و نیازمند یک نگاه کاملا تخصصی است و باید مبلغان دانش آموزی به دلیل این حساسیت، از کارآمدی و توان علمی و مهارتی ویژه‌ای برخوردار شوند.

خانم کابوسی اعلام کرد: در راستای تخصصی شدن تبلیغ در این عرصه و نهادینه کردن فرهنگ و معارف اسلامی در فضای دانش آموزی، معاونت فرهنگی –تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان گلستان دوره «تربیت مبلغ دانش آموزی» را ویژه مبلغان و فعالان حوزه دانش آموزی برگزار کرد.

وی توضیح داد: پس از فراخوان و  ثبت نام از متقاضیان و برگزاری مصاحبه، قبول شدگان به کلاس‌های مجازی راه یافتند که این کلاس‌ها در 6 روز کامل برگزار شد و پس از برگزاری آزمون، 36 نفر از مبلغان شرکت کننده  که نمره قبولی نهایی را دریافت کردند، به کارگاه حضوری دعوت شدند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: کارگاه حضوری به مدت 2 روز در روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور اساتید موسسه آینده سازان از قم  برگزار شد.