امام جمعه شهرستان نمین:

امروزه وجود حوزه علمیه خواهران در هر شهری از ضروریات است

شناسه خبر : 122625

1401/02/26

تعداد بازدید : 142

امروزه وجود حوزه علمیه خواهران در هر شهری از ضروریات است
امام جمعه نمین در جمع اساتید مدرسه علمیه خواهران این شهرستان مطرح کرد: امروزه وجود نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران در هر شهری از ضروریات است.

 به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عظیم اسدزاده، در آیین تجلیل از اساتید مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین؛ تعلم، تفکر، تعقل، ارزش و اهمیت علم را در پرهیز از جهالت و رسیدن به مقام والای علمی دانست.

وی افزود: وجود حوزه‌های علمیه خواهران در هر شهری از ضروریات است تا با هدایت و روشنگری جامعه بانوان، جلوی بسیاری از مشکلات و فسادهای اخلاقی و اجتماعی گرفته شود.

امام جمعه شهرستان نمین با تاکید بر مقام والای علمی اساتید حوزه های علمیه خواهران بیان داشت: اخلاص در عمل از ملزومات تحصیل و تدریس در مدارس علمیه خواهران است. اساتید حوزه با همه توان اندوخته‌های علمی و معنوی خودشان را در طبق اخلاص تقدیم طلاب علوم دینی می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدزاده تصریح کرد: معلمی دارای جایگاه والایی است که اندیشیدن را به انسانها می‌آموزد موفق‌ترین معلم، معلمی است که تحصیل را وسیله‌ای برای تهذیب قرار داده و شاگردانش از چهره‌های درخشان علمی و معنوی در جامعه باشند.

امام جمعه شهرستان نمین بیان کرد: تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران امری با ارزش و مقدس بوده و معطوف به اخلاص و عزم و جدیت والاست، بنابراین خواهران طلبه همواره نباید از امر تبلیغ علوم و معارف اسلامی غافل شوند.