همزمان با هفته ملی جمعیت صورت گرفت؛

برگزاری همایش فرزندآوری در ساوه

شناسه خبر : 122718

1401/02/28

تعداد بازدید : 76

برگزاری همایش فرزندآوری در ساوه
با همکاری موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانة الرسول(س) ساوه و مدرسه علمیه الهیه و دانشکده علوم پزشکی ساوه، همایش فرزندآوری با سخنرانی مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول(س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، با همکاری موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانة الرسول(س) ساوه و مدرسه علمیه الهیه و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان، همایش فرزندآوری با سخنرانی نجیبه خاتون کرمی، مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول(س) و خانم رقیه خرم مدیر گروه سلامت، جمعیت، خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه و با حضور مادران جوان و طلاب، در سالن ارشاد ساوه برگزار شد.

خانم کرمی با اشاره به اهمیت فرزندآوری از دیدگاه اسلام، اظهار کرد: بر طبق آیات هدف از خلقت، ادامه نسل بیان شده، که با وجود زنان تکامل پیدا می‌کند.

وی به تشریح عوامل بازدارنده از فرزندآوری پرداخت و خاطرنشان کرد: فردیت گرایی، مصرف کالاهای فرهنگی، مشکلات اقتصادی و نگرش منفی نسبت به نقش جنسیتی از عوامل بازدارنده فرزندآوری به شمار می رود.

خانم رقیه خرم، مدیر گروه سلامت، جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیز به بیان برخی از تبعات پدیده سالمندی در کشور پرداخت و مطرح کرد: کاهش تعداد فرزندان در هر خانواده، کاهش جمعیت جوان و پیری کشور در سال‌های آینده، کاهش نشاط و بالندگی، شکل گیری جامعه محافظه‌کار و کاهش قدرت سیاسی، کاهش ارتباطات اجتماعی و انسجام اجتماعی، صرف عمده هزینه‌ها بابت خدمات درمانی به دلیل پیری جمعیت و کاهش نیروی کار کشور از تبعات وقوع پدیده سالمندی در کشور خواهد بود که لازم است اقدامات لازم برای مقابله با این مشکل در آینده، در دستور کار قرار گیرد.