استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد:

عالمان دین عنصرهای همدلی و هم‌زبانی جامعه هستند

شناسه خبر : 122767

1401/02/29

تعداد بازدید : 52

عالمان دین عنصرهای همدلی و هم‌زبانی جامعه هستند
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) پارس‌آباد با اشاره به جایگاه عالمان دین در جامعه گفت: عالمان دین عنصرهای همدلی و هم‌زبانی در جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم اطلس وهابزاده در آیین بزرگداشت ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله فاطمی‌نیا در مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه السلام) پارس‌آباد، گفت: طراوت خطابه‌ها و مجاهدت سرافراز در تبلیغ دین به همراه کتاب‌شناسی و رواج فرهنگ زندگی طیبه علما از خصوصیات بارز شخصیتی حضرت آیت‌الله فاطمی‌نیا بود.

وی افزود: معنویت در اخلاق و بیان آیت‌الله فاطمی‌نیا نمایان بود، او در برخورد با مردم بسیار متواضع بود و در همین راستا مردم مایل بودند ساعت‌ها پای منبر استاد عزیز بنشینند.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، به معرفی مومن حقیقی پرداخت و با تأکید بر اینکه عالمان دینی همواره زنده‌اند، بیان داشت: آثار و برکات معنوی وجود عالمان دینی، تألیفات، فعالیت‌های صورت‌گرفته و وجود شاگردان آنها از جمله اموری است که نام و یاد علمای دین را همواره زنده نگه‌ می‌دارد.

 خانم وهاب‌زاده با اشاره به خصوصیات آیت‌الله فاطمی‌نیا تصریح کرد: این عالم ربانی با خدمتگزاری مؤثر به مردم در ترویج اصول و اندیشه‌های دین و اعتلا و توسعه فرهنگ دینی در جامعه، اثرگذاری خاصی را داشته‌اند.

استاد مدرسه علمیه خواهران پارس‌آباد ادامه داد: عالمان دینی به عنوان دیده‌بان همیشه بیدار اسلام، عامل همدلی و هم‌زبانی در متن اجتماع هستند و با بصیرت دقیق از ایجاد تفرقه در صفوف به هم پیوسته اسلامی جلوگیری می‌کنند.