کارشناس تربیتی در جمع طلاب بهاباد مطرح کرد:

راه ماندگاری عشق در زندگی، محبت و مواظبت دائمی است

شناسه خبر : 122839

1401/02/31

تعداد بازدید : 73

راه ماندگاری عشق در زندگی، محبت و مواظبت دائمی است
کارشناس تربیتی؛ در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) بهاباد، محبت و مواظبت دائمی را، راه ماندگاری عشق در زندگی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران،  حجت الاسلام والمسلمین عباس خدادادی، کارشناس امور تربیتی در نشست آموزشی «مهارت زندگی» که در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) بهاباد یزد برگزار شد، گفت: زندگی مشترک موفق، آرزوی هر دختر و پسری هست که به سن ازدواج پا می گذارند، اما این اتفاق باید با تدبیر و با انتخاب همسری مهربان و دیندار محقق می شود. 

 وی در ادامه ارضای غریزه جنسی، تولید و تکثیر نسل و آرامش درونی را هدف ازدواج دانست و گفت: این اهداف در صورتی محقق می شود که زن و شوهر بتوانند از زشتی ها و گناهان و اخلاق ناپسند دوری و با عمل صالح و اخلاق نیک بتوانند همدیگر را رشد دهند تا بتوانند زندگی خوب و شیرینی زیر سایه لطف خداوند داشته باشند.

کارشناس تربیتی، شوهرداری را مواظبت و نگهداری معنا کرد و گفت: اگر می خواهید عشق همسرتان همیشه باقی بماند باید با محبت و مواظبت دائمی این عشق را جاودانه کنید.

وی در ادامه زن را بانوی یک خانه تلقی کرد که دارای وظایفی است که اگر این وظایف را رعایت کند، می تواند همسری ایده ال و پدری نمونه برای فرزندانش داشته باشد و این وظایف را شامل محبت کردن، احترام گذاشتن، مرتب و منظم بودن، چشم هم چشمی نکردن، قدردانی کردن و مشورت کردن دانست.

حجت الاسلام والمسلمین خدادادی زن و شوهر را دو رکن بزرگ خانواده دانست و گفت: مرد در خانواده، رکن اصلی تلقی می شود که می‌تواند با تدابیر عاقلانه خانواده خود را به بهترین وجه اداره کند و سعادت آنها را فراهم کند.

کارشناس خانواده، برای مردان نیز وظایفی در نظر گرفت و گفت: این وظایف شامل مهرورزی؛ احترام به همسر، خوش اخلاقی، گریز از بدبینی، کمک کردن در خانه، دلجویی کردن و پرهیز از بی احترامی است که با عمل کردن به آن، زندگی موفقی را داشته باشند.

وی پدر و مادر را مربی فرزندان تلقی کرد و افزود: فرزندان، پدر و مادر را الگوی خود قرار می دهند و از افعال و کردار آنان تقلید می کنند و از آنها آموزش می بینند. پس پدر مادر باید بهترین روش را برای تربیت فرزندان انتخاب کنند تا فرزندان صالح تحویل جامعه دهند.

در پایان مراسم نیز طلاب از نمایشگاهی که با موضوعات همسرداری و نقش والدین در تربیت فرزندان دایر شده بود بازدید کردند.