دیدار و گفتگوی معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران با امام جمعه بسطام و جلسه هم اندیشی با اساتید مدارس علمیه شهرستان شاهرود و بسطام

شناسه خبر : 122846

1401/02/31

تعداد بازدید : 68

دیدار و گفتگوی معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران با امام جمعه بسطام و جلسه هم اندیشی با اساتید مدارس علمیه شهرستان شاهرود و بسطام
دیدار با امام جمعه شهر بسطام و برگزاری جلسه هم اندیشی با اساتید مدارس علمیه شهرستان شاهرود و بسطام و بازدید از مدرسه علمیه فاطمه بنت اسد(س) بسطام، از جمله برنامه های معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران در ادامه سفر به استان سمنان بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران،  در ادامه سفر معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران به استان سمنان، وی با امام جمعه بسطام، حجت الاسلام والمسلمین رضوی نسب دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی تهرانی، معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران گفت: اقدامات خواهران در حوزه علمیه یک نوع جهاد است و این جهادگونه باعث درخشندگی و پویایی حوزه های علمیه خواهران گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین نجم، مدیر حوزه علمیه خواهران استان سمنان از امام جمعه بسطام به دلیل حمایت ها و همکاری های خوبشان با مدرسه علمیه فاطمه بنت اسد بسطام تشکر و قدردانی نمود.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی نسب، امام جمعه محترم بسطام نیز در این دیدار اظهار داشت: تحصیل علم، نیاز به عشق و علاقه و جدیت دارد که خواهران طلبه، در این امر پیشگام هستند. علم به تنهایی، آدم ساز نیست، بلکه این اخلاق است که انسان ساز است. علم بدون اخلاق، انسان را به تعالی نمی رساند.

در ادامه امام جمعه بسطام  به معرفی حوزه علمیه خواهران پرداخت و بیان کرد: در حوزه های علمیه باید به اخلاقیات اهتمام جدی داشت که حوزه های علمیه در این امر هم الحمدالله موفق وارد شده اند.


از دیگر برنامه های این روز، برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید مدارس علمیه شهرستان شاهرود و بسطام  با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آقای تهرانی معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و هیئت همراه درمدرسه علمیه فاطمه بنت اسد(س) بسطام بود.

روز جمعه نیز معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور با هیئت همراه در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان شاهرود شرکت کردند.

امام جمعه شهرستان شاهرود، حجت الاسلام‌ و‌ المسلمین امینی، در خطبه نماز جمعه این هفته ضمن معرفی حوزه علمیه خواهران و اشاره به زمان ثبت نام حوزه های علمیه خواهران و برادران، به بیان توضیحاتی در خصوص لزوم و ضرورت تحصیل علوم دینی پرداخت و نمازگزاران را جهت ثبت نام فرزندانشان در حوزه های علمیه تشویق و ترغیب کرد‌.

بازدید معاون آموزش مرکز و هیئت همراه از مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) شاهرود و نیز حضور در گلزار شهدا شاهرود و ادای احترام حجت‌الاسلام والمسلمین تهرانی به شهدای این شهر و همچنین زیارت آستان مقدس امام زاده محمدبن جعفرصادق(ع) از دیگر برنامه های این روز بود.