معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

اولویت جذب اساتید در مدارس علمیه خواهران استان بوشهر بومی گزینی است

شناسه خبر : 122908

1401/03/01

تعداد بازدید : 43

اولویت جذب اساتید در مدارس علمیه خواهران استان بوشهر بومی گزینی است
با هدف بومی گزینی اساتید مدارس علمیه خواهران، آزمون کتبی جذب اساتید مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برای سال های تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با حضور 46 داوطلب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آزمون جذب اساتید مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با حضور ۴۶ نفر، در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها بوشهر برگزار شد.

خانم سالاری، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در این رابطه گفت: طبق سنوات قبل، ثبت نام جذب اساتید مدارس علمیه خواهران از بهمن ماه با هدف رفع کمبود اساتید مدارس علیمه استان آغاز شد.

وی اظهار کرد: از پذیرفته شدگان آزمون کتبی، مصاحبه علمی و عمومی گرفته می شود و قبول شدگان نهایی به عنوان استاد، جذب مدارس علمیه خواهران استان بوشهر می شوند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره سیاست تامین استاد بومی و عدم نیاز به آمدن استاد از خارج استان، گفت: با تلاش های صورت گرفته در سطح استان و مدیریت حوزه علمیه خواهران و با برگزاری دوره های مهارت افزائی برای طلاب فارغ التحصیل در سال های اخیر، سعی بر آن شد که جذب اساتید حتی المقدور از مدارس استان بوشهر انجام گردد.

خانم سالاری گفت: با وجود مشکلاتی از قبیل تامین مسکن و رفت و آمد اساتید غیربومی و هزینه بالا برای تامین استاد از خارج استان، جذب و پرورش استاد بومی بهترین راه حل رفع این مشکلات است که به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران این امر در حال انجام شدن است و امیدواریم که با تلاش مدارس و هیئت امناء مدارس، امکانات و شرایط جهت تامین هرچه بیشتر و بهتر اساتید بومی انجام گیرد.