توسط معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان قم صورت گرفت:

بازدید طلاب مدارس علمیه خواهران قم از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

شناسه خبر : 122929

1401/03/02

تعداد بازدید : 40

بازدید طلاب مدارس علمیه خواهران قم از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
حضور پررنگ طلاب مدارس علمیه و مراکز تخصصی حوزه علمیه خواهران استان قم زینت بخش نمایشگاه کتاب تهران شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه های علمیه خواهران، جمعی از طلاب خواهر از مدارس علمیه خواهران استان قم، به همت معاونت پژوهش و معاونت امور مالی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم، به منظور بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران طی دو روز متوالی عازم استان تهران شدند.

این کاروان قریب به ۹۰نفر از طلاب مدارس علمیه حضرت خدیجه(س) و کریمه اهل بیت(ع) و مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری(س) به همراه مدیر و معاونان مدرسه حضرت خدیجه(س) راهی استان تهران شدند.

خانم نوراحمدی سرپرست معاونت پژوهش حوزه علمیه استان قم، در گفتگویی تصریح کرد: حضور پررنگ طلاب در نمایشگاه کتاب، تبیین کننده نقش موثر ایشان در گسترش علم و دانش و فرهنگ در جامعه اسلامی است. علاوه بر اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف، تبیین کننده وظایف طلاب در گسترش علم و دانش را نیز بدنبال دارد.

گروه دوم طلاب مدارس علمیه خواهران استان قم صبح روز بعد، از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.

خانم نوراحمدی ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب تهران و غرفه نشر هاجر، با مسئولین نشر هاجر، جلسه‌ای برگزار کرد.

 این جلسه با حضور آقای کرامتی رئیس اداره مجامع و همایش‌ها، آقای حسنوند رئیس اداره توسعه و تأمین منابع پژوهشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران صورت گرفت.

 در این جلسه، تشریح فرایند چاپ کتاب و مقاله، تبدیل پایان نامه به کتاب، مسائل مرتبط با تیپ بندی کتابخانه‌ها و کتابداری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در ادامه این گفتگو، مسؤولین انتشارات هاجر، در راستای برنامه‌های پیش‌رو، قول همکاری و مساعدت دادند.

بنابر تلاش‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته توسط سرپرست معاونت پژوهش استان، بن کتاب برای مدارس و مراکز تخصصی حوزه علمیه استان قم تدارک دیده شد.