رشد ۸۰ درصدی پذیرش در مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر

شناسه خبر : 122980

1401/03/02

تعداد بازدید : 37

رشد ۸۰ درصدی پذیرش در مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از رشد ۸۰ درصدی پذیرش این واحد ٱموزشی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه نعمتی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران بیان داشت: مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین شهر از قدیمی‌ترین مدارس علمیه خواهران استان اردبیل بوده و به حول و قوه الهی توانسته به شکل قابل توجهی در فرهنگ نابسامان شهر ناشی از تهاجم فرهنگی و شبکه‌های بیگانه غربی، اثر مثبتی داشته باشد.

وی افزود: تبلیغات ضدانقلابی از یک سو و وجود شبکه‌های ماهواره‌ای معاند از سوی دیگر سبب شده بود تا سال‌های قبل آمار پذیرش مدارس علمیه خواهران کشور افت محسوسی داشته باشد که مدرسه علمیه خواهران مشگین‌شهر نیز از این قاعده مستثنی نبود، اما وجود روحیه جهادی و خالصانه کادر، اساتید و مبلغان این واحد حوزوی، حرارت حب اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) را در دلهای خانواده‌ها شعله‌ور کرد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌‌شهر ادامه داد: مبلغان خواهر این شهرستان در طول سال، تمامی فعالیت‌های تبلیغی‌شان، پذیرش محور بود که به حول و قوه الهی امسال قریب به ۸۰ درصد پذیرش این واحد علمی - تربیتی نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

خانم نعمتی با اشاره به نقش تبلیغ چهره‌به‌چهره در روند رو به رشد پذیرش این واحد علمی - تربیتی اذعان داشت: تبلیغ به اشکال مختلف صورت می‌گیرد اما منبر و سخنرانی و ارتباط نزدیک بیش از هر رسانه و تبلیغی در این امر موثر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به تمدید مهلت ثبت‌نام حوزه‌های علمیه خواهران تا آخر خرداد ماه، مجموعه این واحد علمی - تربیتی تلاشی مضاعف برای جذب حداکثری داوطلب داشته باشند.