مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

ارائه الگوی سبک زندگی مناسب مطابق دستورات دینی لازمه اجرای طرح افزایش جمعیت

شناسه خبر : 122982

1401/03/02

تعداد بازدید : 53

ارائه الگوی سبک زندگی مناسب مطابق دستورات دینی لازمه اجرای طرح افزایش جمعیت
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال، ارائه الگوی سبک زندگی مناسب مطابق با دستورات دینی را لازمه اجرای طرح فرزند‌آوری و افزایش جمعیت دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده، در همایش "ایران جوان بمان" که با همکاری دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال برگزار شد، در تبیین اهمیت افزایش جمعیت و فرزندآوری گفت: افزایش جمعیت و ابعاد آن نکته مرکزی و مهم هر جامعه دینی و نظام اجتماعی می‌باشد و اثرات متعدد اقتصادی سیاسی و اجتماعی دارد و منشاء تحولات و برکات بسیار چشمگیر دینی، اقتصادی و اجتماعی است.

وی اظهار داشت: در متون دینی برای فرزندآوری برکات مادی و معنوی فراوانی از جمله مباهات امت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌عليه‌وآله) در قیامت، عامل اقتدار و قدرت جامعه و نیز تحکیم و پایداری خانواده اشاره شده است.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال افزود: بی‌شک فرزندآوری با هدف تربیت نسل صالح و کارآمد می‌تواند زمینه را برای تمدن‌سازی اسلامی و آمادگی برای ظهور حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) توسط مادران مومن و عالمه فراهم سازد.

خانم شاهنده در بخش دیگری از سخنانش به وظایف بانوان مبلغ در زمینه فرزند‌آوری اشاره کرد و اذعان داشت: بانوان طلبه و مبلغان به عنوان سفیران این طرح عظیم برای تبلیغ و ترویج فرزندآوری، با هدف توانمندسازی مادران جوان در این زمینه با استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی پیشرو و پیشقدم باشند.

مدرس حوزه علمیه خواهران، رویکرد دین را در فرزندآوری بسیار مطلوب و مهم دانست و افزود: تحدید نسل از برنامه‌های استکبار است و جلوگیری از فرزندآوری مخالف فطرت بشریت بوده و مغایر با دستورات دین و مقتضیات ضروری جامعه می‌باشد، بنابراین مسئولین جامعه بایستی ضمن حمایت از خانواده‌های دارای فرزند بیشتر، در زمینه‌هایی از قبیل رفع موانع ازدواج، تسهیل، تبلیغ و ترویج ازدواج آسان و نیز توانمندسازی والدین در امر تربیت، گام‌های موثری بردارند.