نماینده ولی فقیه در شهرستان بهاباد:

پیروزی در عملیات بیت المقدس، شکوه جبهه انقلاب به رخ جهان کشید

شناسه خبر : 123052

1401/03/04

تعداد بازدید : 85

پیروزی در عملیات بیت المقدس، شکوه جبهه انقلاب به رخ جهان کشید
نماینده ولی فقیه در شهرستان بهاباد، در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) بهاباد گفت: پیروزی در عملیات بیت المقدس شکوه جبهه انقلاب را با کمترین تجهیزات به رخ جهان کشید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی بشکانی، نماینده ولی فقیه در شهرستان بهاباد یزد، با حضور در مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) بهاباد و حضور در جمع طلاب و اساتید، با گرامیداشت یوم الله سوم خرداد گفت: حمله عراق به ایران حمله عادی و مختص کشور عراق نبود، بلکه ایران با نماینده استبکار وارد جنگ شد و حدود 78کشور مستقیم وارد جنگ با ایران شدند.

وی در ادامه مروری بر اتفاقات قبل از آغاز جنگ کرد و گفت: مادر شرایط بین المللی و حساسی از لحظه سقوط خرمشهر تا لحظه آزادی حضور داشتیم که می توان به طور مختصر به آن اشاره کرد؛ بنی صدر در 17 شهریور 1360سخنرانی کوبنده برعلیه مقامات کشوری (شهید ایت الله بهشتی رحمه الله علیه، و مقام معظم رهبری) کردند و 13روز بعد جنگ آغاز شد و بنی صدر، فرماندهی کل قوا را برعهده داشت و هیچ حرکتی در دفاع از خرمشهر و جنگ نکرد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی بشکانی، حمله منافقین را دومین اقدام دانست که در تاریخ 30خرداد1360ا در ایران اتفاق افتاد و منافقین اعلام جنگ مصلحانه  داخلی کردند و کشتار راه انداختند.

وی ترور آیت الله خامنه ای و شهادت 72تن نفر از بهترین نیروی انقلاب و شهادت شهید باهنر(رحمه الله علیه) و شهید رجایی(رحمه الله علیه) را از دیگر اتفاقات آن سالها یاد کرد و افزود: جنگ ایران و عراق یک جنگ تمام عیار با مقدمات از پیش تعیین شده و برنامه ریزیی شده بود که با ترور و شهید کردن نیروهای انقلابی سعی در تضعیف جبهه انقلاب داشتند تا بتوانند زودتر به هدف خود برسند.

نماینده ولی فقیه در بهاباد، آزادی خرمشهر را در عملیاتی که با فرماندهی شهید سپهبد صیاد شیرازی(رحمه الله علیه) و محسن رضایی و حاج احمد متوسلیان و با نام عملیات بیت المقدس آغاز شد که پس از 576روز اشغال توسط نیروهای عراقی پس گرفتند دانست و گفت: ما در این 576 روز، 196837تن از هموطنانمان به شهادت رسیده اند تا توانستند خرمشهر را آزاد کنند.

وی این پیروزی را در حالی دانست که صدام سه لشکر زرهی و سه تیپ زرهی و دو لشکر پیاده که هر لشکر هفت گران تانک هرگردان 45 فروند تانگ و هر تیپ زرهی دو گردان توپ خانه داشتند و برای تصرف ایران آماده شده بودند و مردم ایران با دستان خالی و روحیه جهادی توانستند با آنها مقابله کنند.