بررسی عوامل تاثیرگذار بر عدم میل به فرزندآوری و علل شایع ناباروری در کارگاه آموزشی درگناوه

شناسه خبر : 123057

1401/03/04

تعداد بازدید : 69

بررسی عوامل تاثیرگذار بر عدم میل به فرزندآوری و علل شایع ناباروری در کارگاه آموزشی درگناوه
در کارگاه آموزشی "ضرورت جوانی نسل و جمعیت" در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان گناوه، عوامل تاثیرگذار بر عدم میل به فرزندآوری و علل شایع ناباروری بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، به مناسبت هفته جمعیت، کارگاه آموزشی "ضرورت جوانی جمعیت" در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان گناوه بوشهر، با حضور جمعی از طلاب برگزار شد.

در این کارگاه، خانم زهرا زارعی، کارشناس ارشد مامایی به بیان عوامل تاثیرگذار بر عدم میل به فرزندآوری و همچنین آگاهی بخشی از مزایا و امتیازات رفاهی که به مادران باردار تعلق می‌گیرد، پرداخت و اظهار داشت: از چالش‌های باروری می‌توان به نقش عوامل ژنتیکی اشاره کرد.

وی علل شایع ناباروری را افزایش سن ازدواج و طلاق، مشکلات اقتصادی و مسکن، عدم حمایت از مادران شاغل، استفاده از دخانیات و انجام ورزش‌های سنگین برشمرد و گفت: لازم است که مسئولان در این رابطه با برنامه ریزی صحیح در جهت رفع مشکلات، اقدامات مقتضی را در دستور کار خود قرار دهند.
این کارشناس مامایی در ادامه به مباحثی همچون عوارض سزارین و مزایای فرزندآوری، علل شایع ناباروری، روش‌های پیشگیری از ناباروری و روش‌های درمان ناباروری پرداخت.

گفتنی است در پایان این کارگاه، بسته های آموزشی و فرهنگی در رابطه با اهمیت افزایش جمعیت در بین طلاب توزیع شد.