برگزاری یادواره ۱۱۰ شهید استان قم در مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه(س) + تصاویر

شناسه خبر : 123097

1401/03/05

تعداد بازدید : 165

برگزاری یادواره ۱۱۰ شهید استان قم در مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه(س) + تصاویر
آیین افتتاحیه یادواره 110 شهید استان قم با حضور مدیرحوزه های علمیه خواهران و مدیرکل سازمان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه(س) قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مراسم افتتاحیه یادواره شهداء قم با محوریت "جهاد تبیین و موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خانواده، جمعیت، عفاف و حجاب"، در مدرسه علمیه عالی حضرت آمنه سلام الله علیها قم برگزار شد.

در ایین افتتاحیه یادواره شهداء، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی فاضل، مدیر محترم حوزه‌های علمیه خواهران کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین وحدتی مدیرکل سازمان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی حضور داشتند.

دراین برنامه پس از قرائت قرآن و پخش شدن سرود جمهوری اسلامی ایران، خانم سائری مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) قم، ضمن خوشامدگویی به تبیین ضرورت برپایی یادواره پرداخت.

سپس خانم عزیزاللهی، سرپرست حوزه علمیه خواهران قم نیز در ادامه به ایراد سخنرانی با موضوع جمعیت و تبیین ضرورت فرزندآوری پرداخت.

سرپرست حوزه علمیه خواهران استان قم اظهار کرد: اکنون نیز در مقام دفاع مقدس هستیم، زیرا اگر فرهنگ و مذهب آسیب ببیند، فضای تنفس آلوده خواهد شد.

وی در رابطه با تبلیغات سوئی که در مساله جمعیت بوده و هست، اذعان داشت: این تلاش‌ها از این جهت است که میخواهند افکار یک جامعه را تغییر دهند؛ همانطور که با شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" تفکر و انگیزه مادران جامعه را هدف قرار دادند.

خانم عزیزاللهی در رابطه با این موضوع اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نگاه تحقیرآمیز به خانه داری را گناه شمرده و می فرمایند: موانع جمعیتی در مدیریت های میانی است و اگر مدیریت میانی تدبیر شود، در حل مشکل جمعیت موثر خواهد بود.

وی در ادامه ساختار تبلیغات دشمن پیرامون فرهنگ عفاف و حجاب را مشابه مسئله جمعیت دانست و افزود اگر از این امور مهم غفلت کنیم، فرهنگ شهید می‌شود، خانواده شهید می‌شود و نهایتاً شهادت هم شهید می‌شود.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه طلاب جامعه در همه اعصار مظلوم واقع شده و همواره در خط مقدم بوده‌اند، تاکید داشت: طلبه بعنوان عنصر مذهبی و شاخصه فرهنگی جامعه است، لازم است در کنار مردم بوده و با هر مخاطبی به زبان خودش صحبت کند و در این راستا طبق فرموده رهبری از نیروهای جوان و نخبگان استفاده نمائیم.

وی تصریح کرد: امروزه احساسات مادرانه‌ی یک مادر را با تبلیغات سوء به اجبار مستور نگه داشته‌اند.

خانم عزیزاللهی با بیان اینکه نقش طلاب حوزه‌های علمیه در صدا و سیما نباید صرف واعظ و سخنران باشد، افزود: در حال حاضر فعالان و مبلّغان فرهنگی با تشکیل اتاق فکر و هم‌اندیشی با صاحب‌نظران، در تولید تغذیه‌ی افکار عمومی گام بردارند.

 وی در پایان سخنانش با اهتمام بر مسئله افزایش جمعیت و اشاره به خطر پیری جمعیت که در آینده‌ای نزدیک کشور را تهدید خواهد کرد، بر پژوهندگان  لازم دانست در خصوص این موضوع به تبیین و نگارش آثار پژوهشی بپردازند و اشاره کرد: اگر قرار باشد به تالیف کتب بپردازم، تألیف کتابی با عنوان " غصه تنهایی دخترم " یا " پسرم" از زبان همه مادران که طبیعتشان عشق به فرزند هست را ترجیح می‌دهم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین وحدتی، مدیرکل خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی کشور نیز سخنرانی کرد.

روایتگر این برنامه، آزاده و جانباز دفاع مقدس حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی نری میسا بود که بیان خاطراتی از دوران اسارت و 8 سال دفاع مقدس، حقایقی را برای حضار بازگو کرد.  

 در پایان، کادر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم به همراه طلاب حاضر در مراسم، از غرفه‌های متنوع یادواره شهداء بازدید کردند.