مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی:

نقش بانوان به عنوان تبیین‌گر در گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی مشخص شود

شناسه خبر : 123181

1401/03/07

تعداد بازدید : 80

نقش بانوان به عنوان تبیین‌گر در گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی مشخص شود
مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امروز باید گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی را مطابق با منویات رهبری شکل دهیم و نقش زنان را به عنوان تبیین‌گر در این عرصه مشخص کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه های علمیه خواهران، خانم عاطفه سعیدی نژاد، مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در اختتامیه دوره جهاد تبیین با تاکید بر اینکه فضای امور بانوان باید در حد فعالیت‌های یک سازمان باشد، گفت: ما این دغدغه را داریم که ظرفیت مردمی بانوان را فعال کنیم و حتی یک قدم جلوتر برویم.

وی با اشاره به لزوم شکست انحصار تبلیغ اظهار کرد: فعال سازی اقشار مستعد تبلیغ می‌تواند به ما کمک کند، لذا اگر راهبری محیط پیرامون تبلیغات؛ توسط بانوان مذهبی انجام شود اثرگذاری زیادی را شاهد خواهیم بود.

خانم سعیدی نژاد افزود: ما زمانی در حوزه امور بانوان شروع به فعالیت کردیم که از تمام نهادها مانند بسیج و حوزه علمیه عقب تر بودیم، اما امروز در نهضت پیشرفت بانوان فعال‌تر از مابقی هستیم، لذا باید با تشکیل حلقه‌های میانی به فکر حل مسائل بود و این حلقه، یک نهاد مردمی مسئله محور در مقیاس و اندازه ملی است که به فکر حل مسئله برای کل جامعه است.

وی با بیان اینکه اگر زنان نبودند، انقلاب به وقوع نمی‌پیوست، عنوان کرد: ما براین باوریم که در رقم خوردن انقلاب اسلامی، زنان رهبران نهضت و در صفوف مقدم جبهه انقلاب بودند، امروز نیز باید در پیشبرد مقاصد انقلاب اسلامی جایگاه بانوان مشخص شود.

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: باید دید امروز حرکت انقلاب اسلامی به چه صورت است و ناظر بر واقعیت‌ها جایگاه بانوان را در این حرکت تعریف کرد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته گفتمان عدالت، گفتمانی رایج بود و همین گفتمان بسیاری از نیازها را برطرف می‌کرد، بیان داشت: امروز باید گفتمان پیشرفت را مطابق با منویات رهبری شکل دهیم و نقش زنان را به عنوان تبیین‌گر در این عرصه مشخص کنیم.