مدیر هسته علمی نوجوان و جوان مرکز مشاوره سماح:

دشمن در پی تخریب ارزش ها و الگو ها و ویران سازی خانواده است

شناسه خبر : 124009

1401/03/27

تعداد بازدید : 16

دشمن در پی تخریب ارزش ها و الگو ها و ویران سازی خانواده است
مدیر هسته علمی نوجوان و جوان مرکز مشاوره سماح گفت: دشمن در سه زمینه تخریب ارزش ها با هدف تغییر فکر، تخریب الگوها با هدف بالا بردن سن، و تک فرزندی و ویران سازی خانواده ها در حال فعالیت است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم اخوی، مدیر هسته علمی نوجوان و جوان مرکز مشاوره سماح، در نشست مشترک فرهنگی و پژوهش(مجازی) با موضوع "فرزند تنهای من" با هدف جهاد تبیین و با توجه به هجمه های فرهنگی در زمینه فرزندآوری در جمع مجازی طلاب مدرسه علمیه امام حسین(علیه السلام) چالوس اظهار کرد: دشمن در سه زمینه تخریب ارزش ها با هدف تغییر فکر، تخریب الگوها با هدف بالا بردن سن و تک فرزندی و ویران سازی خانواده ها مانند نمونه های غربی در حال فعالیت است.

وی در ادامه تصریح کرد: خانواده‌ی بدون فرزند با کوچکترین اختلاف مستعد فروپاشی است، دین اسلام موافق ازدواج آسان و مخالف طلاق است، در حالی که نوع تفکر در این زمینه در دنیای امروز متفاوت شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اخوی تاکید کرد: تک فرزندی گاهی به خواست خدا و خارج از تدبیر انسان وگاهی ارادی است و با اراده افراد اتفاق می افتد، در آیه 49و50 سوره شوری، واژه (یهب) یعنی خدا می بخشد و چیزی را که خدا ببخشد، بد نمی شود.

وی بیان کرد: از آسیب های تک فرزندی، عزت نفس کاذب برای کودک، انتظارات فراوان والدین از تک فرزند، حکمرانی کودک و نوجوان، ارتباط با جنس مخالف، عدم ظرفیت تحمل رقیب و ... است.

مدیر هسته علمی نوجوان و جوان مرکز مشاوره سماح تصریح کرد: بخشی از دلایل والدین برای تک فرزندی، راحت بودن، عدم وجود مزاحم، دنبال کردن موفقیت های فردی، مسائل اقتصادی و ضعف توحید افعالی است که لازم است نگاه و تفکرات افراد نسبت به این مسائل تغییر پیدا کند.