معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان سمنان:

مرجعیت علمی حوزه‌های علمیه خواهران با توسعه مقاطع تحصیلی عالی و تخصصی تقویت می‌شود

شناسه خبر : 124030

1401/03/29

تعداد بازدید : 43

مرجعیت علمی حوزه‌های علمیه خواهران با توسعه مقاطع تحصیلی عالی و تخصصی تقویت می‌شود
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان سمنان ضمن تحلیل وضعیت جذب و پذیرش طلاب در سطح استان گفت: مرجعیت علمی حوزه های علمیه خواهران با توسعه مقاطع تحصیلی عالی و تخصصی تقویت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم علیپوری، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان سمنان در گفتگویی، به تحلیل وضعیت جذب و پذیرش طلاب در سطح استان پرداخت و گفت: مدیریت استان سمنان در یک بازه زمانی پنج ساله از سال ۹۱ تا ۹۶ اقدام به توسعه سطح دو نموده و با راه اندازی دو مدرسه جدید و نوسازی ساختمان و فضای آموزشی مدارس علمیه، آمار طلاب سطح دو را در یک سیر صعودی به سه برابر افزایش داده است.

 وی اظهار داشت: از سال ۹۴ تاکنون با افزایش رشته های سطح ۳ از دو رشته به شش رشته تخصصی، آمار طلاب این مقطع تحصیلی نیز شش برابر شده است.

خانم علیپوری تصریح کرد: مرجعیت علمی حوزه ها، با توسعه و ارتقاء مقاطع تحصیلی محقق می‌شود، لذا در این راستا با تأسیس رشته های متنوع سطح چهار از جمله؛ فقه خانواده، تفسیر تطبیقی و علوم و معارف قرآنی به رشد کیفی و علمی نیز اهتمام شده است.

وی بیان کرد: نتیجه این میزان توسعه باعث شده است استان سمنان در طرح آمایش سرزمینی به ازای حدود هر ۹۰ بانو، یک طلبه خواهر داشته باشد و از این جهت حائز رتبه اول کشور است.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان سمنان افزود: حوزه علمیه خواهران استان سمنان برای تقویت این مرجعیت علمی، ظرفیت سازی را ادامه می دهد و برای سال آینده آمادگی افزایش رشته های سطح ۳ و۴ را دارد .

وی در پایان گفت: پذیرش سال ۱۴۰۱ نیز با همت و تدبیر مدیریت و مدارس استان برای جذب مطلوب ادامه دارد.