جایگاه فقهی و حقوقی کار خانگی زن در یک کتاب

شناسه خبر : 124092

1401/03/29

تعداد بازدید : 44

جایگاه فقهی و حقوقی کار خانگی زن در یک کتاب
مرکز نشر هاجر؛ ناشر تخصصی زن و خانواده، کتاب «جایگاه فقهی و حقوقی کار خانگی زن» را منتشر و روانه بازار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، کتاب «جایگاه فقهی و حقوقی کار خانگی زن» نوشته معصومه نیکوخصال از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

هدف کتاب حاضر آن است که با توسعه در مستندات شرعی اجرت المثل کار خانگی زن و پاسخ به ایراد شورای نگهبان بتواند پاسخگوی بخشی از نیازهای فکری و نظری زن مسلمان در دنیای کنونی باشد؛ زیرا زن مسلمان از یک سو معتقد و وابسته به یک هویت دینی و قرآنی به نام اسلام است از سوی دیگر در جهان پیشرفته کنونی زندگی می کند که بسیاری از مفاهیم تغییر نموده و جاذبه های جدیدی به وجود آورده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم: تفاوت حقوق و تکالیف زنان و مردان واقعیت های حکیمانه ای است که دست تدبیر الهی، آن را به خاطر نظم بخشیدن به نظام احسن هستی قرار داده است؛ بر این اساس، نه اختصاص حقوق خاص به مردان، دلیل بر طفیلی انگاشتن زنان است و نه متناظر قرار دادن آن حقوق خاص در ازاء تکالیف خاص، نشانه تبعیض آمیز بودن حقوق و تکالیف زنان و مردان است.

در عین حال مباحث حقوق و تکالیف بایستی هم راستا با کرامت انسانی و اصول ارزش های اخلاقی پی ریزی گردد؛ زیرا اعطاء حقوق بدون لحاظ اخلاق مداری ممکن است نا به سامانی هایی را در مسیر زندگی ایجاد کند.

کتاب «جایگاه فقهی و حقوقی کار خانگی زن» بهار 1401 در 120 صفحه و با قطع رقعی به قیمت 40000 تومان از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده که علاقه مندان می توانند با مراجعه به فروشگاه نشر هاجر به نشانی https://hajarpub.ir/این کتاب را با قیمت 32000 تومان خریداری کنند.