معاون آموزش مرکز تخصصی نورالزهرا(س) ساری:

رشته کلام اسلامی در هفت ترم و با 106 واحد درسی ارائه می شود

شناسه خبر : 124099

1401/03/30

تعداد بازدید : 31

رشته کلام اسلامی در هفت ترم و با 106 واحد درسی ارائه می شود
معاون آموزش مرکز تخصصی نورالزهرا(س) ساری در معرفی رشته کلام اسلامی گفت: این رشته، درباره عقاید اسلامی بحث و از آنها با روش‌های مختلف منطقی دفاع می کند. گرایش کلام اسلامی با ۱۰۶ واحد درسی در طول هفت ترم ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهرا رضایی، معاون آموزش مرکز تخصصی نور الزهرا(سلام الله علیها) ساری طی گفتگویی با خبرنگار حوزه، به معرفی رشته کلام پرداخت و بیان کرد: رشته کلام اسلامی در واقع شاخه ای از علوم اسلامی است که درباره عقاید اسلامی بحث و از آنها دفاع می‌کند، این علم برای اثبات مسائل خودش و قانع کردن مخاطب، روش‌های مختلف منطقی را به کار می گیرد.

وی ادامه داد: کسی که در علم کلام تخصص پیدا کند، می تواند به هر اشکال و شبهه ای که در مورد اصول عقائد و مجموعه تعالیم و احکام دینی مطرح می شود، پاسخ بدهد و مسائل اعتقادی را برای دیگران تعریف و تبیین نماید و اعتقادات و آموزه‌های دینی را اثبات و از عقاید دینی در برابر شبهه ها و ایراد ها دفاع کند.  

خانم رضایی تاکید کرد: مرکز تخصصی نورالزهرا(سلام الله علیها) ساری، در مقطع سطح سه، از سال ۱۳۹۳ تاکنون مشغول به فعالیت است و طلاب در حال مطالعه رشته کلام اسلامی در آن هستند که جمعا ۱۰۶واحد در ۷ ترم گذرانده می شود، در حال حاضر در زمان ثبت نام حوزه های علمیه هستیم و طلاب علاقه مند به دفاع از عقاید دینی و پاسخ به شبهات که امروزه مبتلی به جامعه است، می توانند در این رشته ثبت نام کنند و با افزایش معرفت خود در مسائل دینی، به ارشاد دیگران و پاسخ به مخالفین دین بپردازند.