مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری:

وظیفه خطیر دانش آموختگان حوزوی در سترسازی سبک زندگی اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده ها

شناسه خبر : 124217

1401/04/02

تعداد بازدید : 25

وظیفه خطیر دانش آموختگان حوزوی در سترسازی سبک زندگی اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده ها
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری گفت: حضور فعال و مستمر دانش آموختگان حوزوی در جامعه برای بسترسازی سبک زندگی اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده ها، امری لازم و ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم فاطمه صغری طالب زاده، طی گفتگویی با خبرنگار حوزه، از برگزاری جلسه ای با حضور خانم زهرا شرف الدین، مسئول امور بانوان جبهه فرهنگی استان مازندران خبر داد و اظهارداشت: در راستای گسترش و تعمیق سبک زندگی اسلامی در بین اقشار مختلف، از جمله جامعه زنان و قشر کودک، نوجوان و جوان، شناسایی عوامل مؤثر در شکل‌گیری سبک زندگی، طراحی برنامه‌ ای جامع و یکپارچه برای گفتمان‌ سازی پیرامون این مفهوم به ‌صورت نظام ‌مند و منسجم، استفاده از ظرفیت بالای دانش آموختگان توانمند به منظور اصلاح و ترویج آن در بین آحاد جامعه و همه اقشار در قالب برنامه‌ای کلان، لازم است.

وی تصریح کرد: یکی از مباحث بسیار مهمی که در سال‌های اخیر توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان یک موضوع استراتژیک مطرح شد، موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی است که مفهومی جامع دارد و حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… را در بر می‌گیرد و از سال‌ها قبل تحت عناوین مختلف تهاجم و شبیخون فرهنگی به صورت جدی مطرح شد.

خانم طالب زاده بیان کرد: در جنگ نرم امروز، همه طلاب و دانش آموختگان باید وارد میدان شوند، زیرا دشمن در تهاجم فرهنگی، ابتدا خانواده و نسل جوان و سپس سبک زندگی اسلامی را نشانه گرفته است و نیاز به عزم جدی برای مقابله با دشمنان داریم.  

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه جبهه فرهنگی، شناسایی نیروها، ظرفیت‌ها و توانمندسازی مبلغین برای ورود به عرصه جامعه است، زیرا حضور فعال و مستمر دانش آموختگان در عرصه جامعه برای بسترسازی سبک زندگی اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده امری لازم و ضروری است.