در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس صورت گرفت:

واکاوی اوصاف جوانان عصر غیبت

شناسه خبر : 124223

1401/04/02

تعداد بازدید : 49

واکاوی اوصاف جوانان عصر غیبت
استاد حوزه و دانشگاه ضمن واکاوی اوصاف جوانان عصر غیبت گفت: با تدبر در آیات قرآن و عمل به فرامین و آموزه های آن می توانیم خود را برای ظهور آماده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا پورفلاحی استاد حوزه و دانشگاه، در نشست مجازی با طلاب مدرسه علمیه خواهران امام حسین(علیه السلام) چالوس، با موضوع "واکاوی اوصاف جوانان عصر غیبت با تکیه بر آیات سوره مبارکه حدید"، با اشاره به سیاق آیات 25 تا 29 این سوره مبتنی بر برپایی عدل بیان کرد: هدف از بعثت پیامبران و نزول کتب آسمانی، برپایی قسط و عدل توسط خود مردم بود، خداوند در آیات 26 و 27 سوره حدید، به تاریخچه ای از جریان برپایی عدل در امت های گذشته می پردازد، در زمان حضرت نوح (علیه السلام) مردم برای ایجاد عدل همراهی نکردند که همین امر سبب نزول عذاب برای از میان بردن کفر شد.

وی ادامه داد: خداوند رأفت و رحمت در قلب های جوانان بنی اسرائیل برای همراهی پیامبرشان قرار می دهد، اما آنان با پیش گرفتن رهبانیت نتوانستند پیامبر خویش را همراهی کنند و مصداق جمله کثیرٌ منهم فاسقون شدند.

حجت الاسلام والمسلمین پور فلاحی با تأکید بر جوان بودن یاران حضرت حجت(علیه السلام) تصریح کرد: مهمترین خصوصیت جوانان عصر ظهور، عدم تعلق و دلبستگی به دنیاست که در سوره حدید نیز بر این مطلب تأکید شده است، خداوند در این سوره دستور می دهد که ایمان قلبی خویش را با انفاق به اثبات و تجلی برسانید، چرا که انفاق می تواند نثار مال، آبرو و جان باشد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر خصوصیات این جوانان، در پی زیبایی بودن است که تجلی کامل آن را می توان در عدل یافت و رأفت قلبی و انسان دوستی سومین خصلت آنان است.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: سوره مبارکه حدید به خشوع و پذیرش قلبی انسان ها اشاره می کند و می فرماید، آیا زمان آن فرا نرسیده است که قلبتان نسبت به ذکر (قرآن) خشوع یابد؟ امام حسن و امام حسین(علیهم السلام) نمونه بارز دو جوان پرورش یافته در مکتب پیامبر(صلی الله علیه و آله) هستند، با تدبر در آیات قرآن و عمل به فرامین و آموزه های آن می توانیم خود را برای ظهور آماده کنیم.