معاون آموزش مدرسه علمیه امام حسین(ع) بیان کرد:

مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس، یک مرکز فرهنگی تأثیرگذار در جامعه شهرستانی

شناسه خبر : 124236

1401/04/02

تعداد بازدید : 64

مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس، یک مرکز فرهنگی تأثیرگذار در جامعه شهرستانی
معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس گفت: این مدرسه علمیه، به عنوان یک مرکز آموزشی، تأثیرگذاری فرهنگی در شهرستان داشته و از میان بانوان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم معصومه کرمی، معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(علیه السلام) چالوس، طی گفتگویی با خبرنگار حوزه، به منظور معرفی این مدرسه علمیه گفت: این مدرسه در سال 1371 توسط مرحوم حاج ریحان الله شیخ الاسلامی به همراه مسجدی به همین نام وقف شد و در سال 1379 به تصویب حوزه علمیه قم رسید و از آن سال به بعد دانش آموختگان مدرسه، مدرک سطح 2(کارشناسی) معتبر و مورد تأیید وزارت علوم دریافت نمودند.

وی ادامه داد: این مدرسه بیش از 100 طلبه فعال و مشغول به تحصیل، 135 دانش آموخته در سطوح یک و دو دارد، اساتید آن از دانش آموختگان همین مدرسه بوده که دارای مدرک سطح3 (کارشناسی ارشد)، ارشد و دکتری هستند.

خانم کرمی با اشاره به زمان تبلیغ پذیرش تصریح کرد: این مدرسه از میان بانوان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد.

وی در ادامه اظهار داشت: این مدرسه از همان ابتدای ورود طلاب تا زمان پایان تحصیل با استعدادیابی و برنامه های هدفمند جهت رشد، شکوفایی و هدایت استعداد آن ها در حیطه تدریس، پژوهش و ... طلاب خود را مورد ارزیابی قرار می دهد، این جا تنها یک مرکز علمی ـ آموزشی صرف نیست و به عنوان یک مرکز فرهنگی تأثیر گذار در جامعه شهرستانی است.

معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(علیه السلام) چالوس، تاکید کرد: مسئولین و خیرین شهرستانی بدانند این مدرسه صرفاً یک مرکز آموزشی علمی نبوده و با توجه به جایگاه تأثیرگذار بانوان طلبه در جامعه، می توان به عینه شاهد تأثیرگذاری آن ها را در فرهنگ شهرستانی بود.