استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) پارس‌آباد:

بانوان مبلغ، مرزبانان اندیشه‌های دینی جامعه هستند

شناسه خبر : 124339

1401/04/06

تعداد بازدید : 51

بانوان مبلغ، مرزبانان اندیشه‌های دینی جامعه هستند
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) پارس‌آباد با اشاره به اهمیت جایگاه مبلغان دینی در جامعه گفت: بانوان مبلغ، مرزبانان اندیشه‌های دینی و فرهنگی جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم اطلس وهابزاده، در نشست پژوهشی حضوری و برخط(آنلاین) مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با عنوان "نقش مبلغان دینی در فرهنگ‌پذیری افراد"، گفت: هر چند جامعه برای نهادینه‌کردن ارزش‌ها و هنجارهای حاکم در افراد و اعضاء خود، دو شیوه جامعه‌پذیری و فرهنگ‌پذیری را پیش رو دارد، اما شیوه فرهنگ‌پذیری برای نهادینه‌کردن ارزش‌ها و هنجارها، مناسب‌تر و ماندگارتر است.

وی افزود: مبلغان خواهر، مرزداران اندیشه‌های دینی و فرهنگی جامعه هستند. آنچه در کلام و قلم و هنر این سفیران سعادت موج می‌زند، بیدارگری نسل‌های امروز و فرداست.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با بیان اینکه تبلیغ، هنری جاودانه است، بیان داشت: اسلام کامل‌ترین شریعت آسمانى، با تبلیغ متولد شد و بقاء و جاودانگی آن نیز در سایه‌سار تبلیغ مبلغان و هدایت‌گران مذهبی به وجود خواهد آمد، از این‌رو آشنایی مبلغان فرهیخته و وارسته‌ عرصه‌ دین‌باوری با شیوه‌های گوناگون تبلیغی امری ضروری است.

خانم وهاب‌زاده با تاکید بر عامل‌بودن مبلغ دینی در فرهنگ‌سازی هنجارها در جامعه، اذعان داشت: اهل عمل بودن، اخلاص در عمل، تربیت محوری، فرهنگ‌پذیر کردن افراد و در دسترس‌بودن از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های مبلغان و مروجان ارزش‌های دینی است.
 

مدرس حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: مبلغان خواهر بایستی با ابزارهای تبلیغ آشنا شوند چراکه آگاه‌بودن به جدیدترین شیوه‌ها و روش‌ها به مبلغان این امکان را خواهد داد که افزون بر هدایت جامعه‌ اسلامی به سوی سعادت و سلامت دینى، از ورود افکار و اندیشه‌هایی که بر مبنای دین‌گریزی و یا دین‌ستیزی است، ممانعت به عمل آورند.

کارشناس دینی ادامه داد: روحانیت و مبلغان به عنوان مرزبانان فکرى - فرهنگى همواره باید دغدغه‌ پاسداری از دین را داشته و راه‌های نفوذ دشمنان به اندیشه و باورهای دینی جامعه‌ خود را مسدود کنند و با کنار زدن اندیشه‌های ملحدانه و شرک‌آلود دشمنان اسلام، باورهای دینی را در سرزمین وجود آنان بذر افشانی نمایند.