امام جمعه ماهشهر به تبیین سیره تربیتی و اخلاقی امام رضا(ع) در برخورد با افراد جامعه پرداخت

شناسه خبر : 124373

1401/04/07

تعداد بازدید : 48

امام جمعه ماهشهر به تبیین سیره تربیتی و اخلاقی امام رضا(ع) در برخورد با افراد جامعه پرداخت
نشست علمی با موضوع «سیره تربیتی و اخلاقی امام رضا(ع) در برخورد با افراد جامعه» با سخنرانی امام جمعه ماهشهر در مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) ماهشهر، نشست علمی با موضوع "سیره تربیتی و اخلاقی امام رضا(علیه السلام) در برخورد با افراد جامعه" با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی پور، امام جمعه شهرستان ماهشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی پور در این نشست بیان کرد: امام رضا(علیه السلام) با علم امامتی که خداوند نصیب او کرده بود، توانست به ترویج معنویت و معارف اسلام بپردازد و از فرصت های پیش آمده از مسیر مدینه به خراسان که پایتخت حکومت عباسی بوده در نقاط مختلف با مردم ارتباط برقرارکند و کلام شیرین اهل بیت(علیهم السلام) را به آنها منتقل کند.

وی افزود: از دیگر کارهای امام رضا(علیه السلام)، انتخاب مسجد در کاخ مأمون و برگزاری روضه های سیدالشهداء(علیه السلام) و امر کردن به مردم برای گریه در مصیبت سیدالشهداء(علیه السلام) است. خداوند متعال امر کرده سالی یک یا چند بار مناسک حج را به جا آوریم، اما بعد از مدتها با به شهادت رسیدن سیدالشهداء(علیه السلام) فضیلت زیارت امام حسین(علیه السلام) را برابر با چندین سفر حج عمره بیان کردند.

امام جمعه ماهشهر عنوان کرد: ما نیز به عنوان مبلغ دین، باید عدالت را در مرحله اول از خودمان شروع کنیم و در وجودمان گسترش بدهیم، در گام بعدی با ترویج معنویت، به گسترش عدالت بپردازیم و این امر با تطبیق انجام کارهای خوب و بد با آیات و روایات امکان پذیر است. به عبارت دیگر، آیات و روایاتی برای تربیت 
خودمان در نظر بگیریم و رفتار و کردارمان را تطبیق دهیم، اگر درست بود، انجام دهیم و اگر نبود ترک کنیم؛ هر چند که با امیال و خواسته های ما منطبق نباشد.