مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

پیش‌رانی فرهنگی و جریان‌سازي از وظايف حوزه علمیه خواهران است

شناسه خبر : 124386

1401/04/07

تعداد بازدید : 41

  پیش‌رانی فرهنگی و جریان‌سازي از وظايف حوزه علمیه خواهران است
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: یکی از انتظارات سازمانی از مدارس علمیه خواهران، پیش‌رانی فرهنگی و جریان‌سازی در حوزه تبلیغ به‌ صورت عام و سازماندهی این جریان در حوزه زنان و جمعیت و خانواده به صورت خاص است.

به‌ گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد قائمی در نشستی با مدیرکل و معاونین تبلیغات اسلامی مازندران اظهار کرد: مبلغان حوزه علمیه خواهران مازندران، در سطح استان در حوزه‌ های عمومی و تخصصی خود مشغول به فعالیت هستند که حوزه تخصصی و ماموریت سازمانی حوزه علمیه خواهران، مرجعیت در حوزه زن و خانواده است و در این راستا دوره های آموزشی و مهارتی را با موضوعات جریان شناسی فمینیستی، زن در آموزه‌های دینی، پاسخ به شبهات اعتقادی زن و خانواده و ... برگزار کرده و مبلغانی تربیت شده در سراسر استان مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: این دو نهاد مانند دو بال بوده که اگر در کنار هم قرار بگیرند، به سرمنزل بهتری خواهند رسید، حوزه علمیه خواهران دارای پتانسیل‌ها و انگیزه‌های خوبی است که اگر نسبت ‌به بارورسازی و تقویت معرفتی آن‌ها از طریق برگزاری نشست‌های علمی ورود کنیم، می توانیم جریان‌سازی داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران بیان داشت: امروز یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه‌های تبلیغی، جریان‌سازی است، اگر در حوزه مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دچار ناکارآمدی و نواقصی هستیم، به دلیل نداشتن جریان سازی است، به ‌همین دلیل یکی از انتظارات سازمانی از مدارس علمیه خواهران، پیش‌رانی فرهنگی و جریان‌ساز بودن در حوزه تبلیغ به‌ صورت عام و سازماندهی این جریان در حوزه زنان و جمعیت و خانواده به صورت خاص است.