مدیر مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس مطرح کرد:

جهاد تبیین راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب به جوانان

شناسه خبر : 124447

1401/04/10

تعداد بازدید : 45

جهاد تبیین راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب به جوانان
مدیر مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس گفت: دختران جوان و خانواده ها در معرض آسیب های جدی در برابر هجمه های فرهنگی هستند، لذا با توجه به رسالت حوزه های علمیه، مکلف و موظف به امر نهادینه کردن تربیت اسلامی در جامعه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهرا ازوجی، در نشست بررسی فعالیت های بانوان شهرستان چالوس که با حضور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مازندران در سازمان هلال احمر چالوس برگزار شد، با اشاره به موقعیت توریستی این شهر و با تأکید بر سخن مقام معظم رهبری مبنی بر شبیخون فرهنگی، بیان کرد: مهم ترین آسیب، تهاجم فرهنگی است. جوانان این شهر به ویژه دختران و خانواده ها از این هجمه فرهنگی بی نصیب نبوده و در معرض آسیب های جدی هستند، لذا با توجه به رسالت حوزه های علمیه، مکلف و موظف به امر نهادینه کردن تربیت اسلامی در جامعه هستیم.

وی ادامه داد: مدرسه علمیه خواهران امام حسین(علیه السلام) چالوس، در حال اجرای دو طرح "تربیت مربی و مشاوره نوجوان" و "طرح دریا" است. در طرح تربیت مربی و مشاوره نوجوان، با بکارگیری اساتید مجرب و متبحر مرکز مشاوره سماح قم، در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تخصصی به پرورش مربیان و مشاورین نوجوان می پردازد تا در مدارس دخترانه به رفع و تعدیل آسیب های دوران نوجوانی اقدام نمایند، البته طلاب این مدرسه در طرح های امین و شهید بهنام محمدی در حال فعالیت هستند.

خانم ازوجی با اشاره به جاذبه های طبیعی شهر چالوس، ورود مسافران در فصل تابستان به این شهر و هم چنین عدم توجه به تهدید فرهنگی ناشی از فرصت اقتصادی صنعت توریست گفت: این مدرسه در سه ماهه فصل تابستان به اجرای طرح دریا در ساحل رادیو دریا، با برپایی غرفه های فرهنگی، کودک و مشاوره در کنار غرفه های کسب و کار همت گماشت. در غرفه کودک با اجرای برنامه هایی همچون نقاشی، بازی های فکری و ... به آموزش مفاهیم خداشناسی، خودآگاهی می پردازد، در غرفه فرهنگی، ایستگاه مطالعه، میزگرد با موضوعات پاسخ به شبهات سیاسی و اعتقادی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، تقویت باورهای دینی و بصیرت افزایی اجرا می شود. در ایستگاه مشاوره با بهره گیری از اساتید متبحر و مجرب به ارائه مشاوره تحصیلی، حقوقی، کودک و نوجوان، احکام و ... می پردازد.

وی با اشاره به مبحث اعتیاد به مواد مخدر به عنوان مخرب ترین آسیب اجتماعی و با تأکید بر مقدم بودن پیشگیری بر درمان  تصریح کرد: کانون رهپویان کوثر، پس از بررسی آسیب های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر در جامعه با دریافت بودجه از سازمان ارشاد اسلامی استان، به برگزاری طرح تربیت کادر متخصص پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر در سطوح مقدماتی و تکمیلی در مناطق غرب، شرق و مرکز استان می پردازد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به امر جهاد تبیین اظهار کرد: کارگاه تخصصی جهاد تبیین ویژه اساتید حوزه و معلمین شهرستان با به کارگیری اساتید استانی و کشوری به بررسی ضرورت شناسی، اولویت شناسی، آسیب شناسی و اثرشناسی می پردازد.