معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس:

حضور گردشگران هم فرصت و هم تهدید است

شناسه خبر : 124454

1401/04/12

تعداد بازدید : 55

حضور گردشگران هم فرصت و هم تهدید است
معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس گفت: صنعت توریسم و گردشگری، نقطه قوتی در زمینه اقتصادی است، اما حضور مسافران تغییر سبک زندگی، رفتاری و نوع پوشش جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، نشستی با حضور استاندار مازندران، مسئولین شهری و معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس، با هدف ارائه گزارش اقدامات فرهنگی در سالن جلسات مجتمع آموزشی رفاهی امامت، برگزار شد.

خانم معصومه کرمی در این جلسه، با اشاره به جاذبه های توریستی شهر چالوس و تهدید فرهنگی ناشی از صنعت توریست گفت: با توجه این که توریست نقطه قوتی در زمینه اقتصادی است، اما شاهد تغییر سبک زندگی، رفتاری و نوع پوشش جامعه به دلیل حضور مسافران هستیم.

وی ادامه داد: مدرسه علمیه امام حسین(علیه السلام) چالوس در این زمینه به اجرای دو طرح دریا (ساحل) با  برپایی سه غرفه در سه محور فرهنگی، کودک و مشاوره و هم چنین تربیت مربی و مشاور نوجوان پرداخته است.

خانم کرمی با تأکید توجه به معضل اعتیاد در جامعه بیان کرد: کانون دانش آموختگان رهپویان کوثر این مدرسه، با توجه به اولویت پیشگیری بر درمان، به ارائه و اجرای طرح استانی تربیت کادر متخصص برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تخصصی با حضور بانوان حوزوی پرداخته است.