مدیر حوزه‌ علمیه خواهران گلستان:

حضور بانوان مومنه در جامعه، مسیر را برای رسیدن به حیات طیبه هموار می کند

شناسه خبر : 124515

1401/04/11

تعداد بازدید : 63

حضور بانوان مومنه در جامعه، مسیر را برای رسیدن به حیات طیبه هموار می کند
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران گلستان با اشاره به ایجاد فرصت برای حضور فعال بانوان در عرصه های مختلف به برکت انقلاب اسلامی گفت: حضور بانوان مومنه در جامعه، مسیر را برای رسیدن به حیات طیبه هموار می کند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، همزمان با سفر سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران به استان گلستان، صبح امروز نشستی با حضور جمعی از بانوان فرهیخته آموزش و پرورش، استانداری، سازمان تبلیغات، دانشگاه فرهنگیان، بانوان فعال فرهنگی و بانوان فرهیخته حوزه علمیه خواهران استان گلستان به میزبانی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران این استان، در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان برگزار شد.

در این نشست، خانم حسینی واعظ بیان کرد: نیمی از جامعه انسانی را بانوان تشکیل می دهند که مسائل تربیتی نیمی دیگر را برعهده داشته و در جهت تعالی جامعه نیز نقش مهم و کلیدی دارند.

وی، با اشاره به آیات 11و12 سوره مبارکه تحریم «وَ ضرَب اللَّهُ مَثَلاً لِّلَّذِینَ ءَامَنُوا امْرَأَت فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَت رَب ابْنِ لی عِندَک بَیْتاً فی الْجَنَّةِ وَ نجِّنی مِن فِرْعَوْنَ وَ عَمَلِهِ وَ نجِّنی مِنَ الْقَوْمِ الظلِمِینَ...»، تصریح کرد: خداوند متعال در آیات متعددی به نمونه هایی از بانوان فرهیخته از جمله آسیه همسر فرعون و حضرت مریم اشاره کرده است که البته این نمونه‌ها نه برای الگوبودن برای قشر بانوان است، بلکه قرآن نمونه زن مومن را برای همه مومنین اعم از زن و مرد مثال می‌زند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان، حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) را از دیگر بانوان فرهیخته معرفی کرد و افزود: ایشان با پیام‌رسانی خویش، عاشورا را زنده نگه داشته تا جایی که با گذشت بیش از 1400سال از این واقعه، هنوز پیام این بانو در تارک تاریخ طنین‌انداز است.

خانم حسینی واعظ تاکید کرد: حضور بانوان مومنه و با ایمان در جامعه، مسیر را برای رسیدن به حیات طیبه هموار کرده و در انحطاط یک جامعه نیز وجود منحرفان این قشر، سهم عظیمی به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) به بانوان فرصت داده که در عرصه‌های مختلف وارد شده و با حفظ شئونات انسانی خود در جامعه فعالیت کنند.

استاد حوزه با بیان این‌که حوزه‌های علمیه خواهران از بدو پیروزی انقلاب در استان گلستان تاسیس شده، تصریح کرد: بیش از دو هزار دانش آموخته فرهیخته را می‌توان از برکات مدارس علمیه این خطه دانست که در مراکز حوزوی، علمی، آموزش و پرورش و نهادهای انقلابی فعالیت می‌کنند.

خانم حسینی واعظ افزود: در استان گلستان امروزه بانوان فرهیخته و فعال اجتماعی حضور دارند و در گذشته نیز این سرزمین از وجود بانوان محدثه بهره‌مند بوده است.

وی با بیان این‌که امروزه بیش از هر زمانی دشمنان قسم خورده مکتب اسلام، برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود، با تمام ابزار به میدان آمده‌ و ریشه خانواده را هدف گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی فرصت خوب و بی‌نظیری برای حضور فعال بانوان در مجامع علمی، فرهنگی و اجتماعی فراهم شده است، لذا، بانوان دلسوز و دغدغه‌مند به نظام اسلامی همچنان بالنده و پویا در اجتماع حضور داشته و با بسیج و همراهی بیش از پیش بانوان فرهیخته عزمی جدی صورت بگیرد تا نیرنگ دشمنان به خودشان بازگردانده شود.