سرپرست حوزه های علمیه خواهران در جمع اساتید گلستانی:

استادان حوزه های علمیه از روش های تلفیقی در تدریس استفاده کنند

شناسه خبر : 124571

1401/04/12

تعداد بازدید : 72

استادان حوزه های علمیه از روش های تلفیقی در تدریس استفاده کنند
سرپرست حوزه های علمیه خواهران کشور با اشاره به پیچیدگی زندگی نسل امروز که غیر از نسل گذشتگان است، گفت: اساتید حوزه های علمیه در تدریس از روش های تلفیقی استفاده کنند تا یادگیری موثر به خوبی اتفاق افتد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی فاضل در سفر استانی به گلستان،امروز در نشست با طلاب و استادان مدارس علمیه خواهران این استان که در مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد، در سخنانی گفت: بانوان حوزه های علمیه به دلیل نقش مهمی که در تعلیم و تربیت افراد جامعه دارند، می توانند در نهادینه کردن ارزش های دینی در جامعه، فرهنگ سازی کنند.
 
وی اظهارداشت: دقایق عمر نسل امروز بانوان طلبه، امانت و رسالتی در دست حوزه های علمیه است.
 
سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه عالمان عرصه تبلیغ، فراتر از ظاهر، باید در سواد رسانه ای و فضای مجازی و در نشر تعلیم و تربیت نقش آفرینی کنند، یادآور شد: با توجه به پیچیدگی زندگی نسل امروز که  غیر از نسل گذشتگان است، نیازمند شناسایی نیازها و فرصت های موجود هستیم تا در جهت پاسخگویی و ترویج فرهنگ اسلامی نقش ویژه ای داشته باشیم.
 
وی تصریح کرد: استادان حوزه های علمیه در تدریس ها از روش های تلفیقی استفاده کنند تا یادگیری موثر به خوبی شکل بگیرد. 
 
به گفته وی، تعلیم و تربیت دائم در حال تغییر بوده که نیازمند هوشمندی اصحاب این قشر است.
 
در ادامه مدیر حوزه‌ علمیه خواهران گلستان هم در این نشست گفت: با توجه به اینکه نیمی کشور را بانوان تشکیل می دهند، به یقین این قشر نقش عظیمی در پرورش و تربیت جامعه اسلامی و انسانی دارند.
 
خانم سیده نفیسه حسینی واعظ افزود: در زمان حاضر افراد بسیاری از بانوان جامعه مشتاق حضور در حوزه های علمیه بوده که تنها هزاران نفر توفیق حضور پیدا می کنند.
 
وی اظهارداشت: امروز باید یادگیری علوم قرآنی و اهل بیت(ع) را برای تعالی جامعه انسانی به درستی منتقل کنیم.
 
وی بیان کرد: حوزه های علمیه از بدو تولد اسلام مشغول خدمات رسانی هستند، ولی به یقین پرورش و تربیت گسترده بانوان در تحصیلات تکمیلی حوزه های علمیه کشور یکی از برکات انقلاب اسلامی است.
 
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران گلستان گفت: مقدمات مرجعیت علمی پیدا کردن بانوان در جامعه علمی را انقلاب اسلامی فراهم کرده است و امروز در نقاط مختلف استان، شاگردان مکتب فاطمی و سربازان امام زمان(ع) مشغول خدمت رسانی به این قشر در جامعه هستند.
 
خانم حسینی واعظ افزود: استادانی که در شهرهای محروم، علوم مختلف را به طور جهادی به قشر بانوان منتقل می کنند و دریچه های متنوعی را برای ترویج فرهنگ اسلامی نشر می دهند، بی شک در جهاد تبیین جایگاه ویژه ای دارند.
 
شایان ذکر است از مجموع حدود پانصد مدرسه علمیه خواهران در کشور، ۱۲ مدرسه علمیه مربوط به بانوان گلستان است که هزار و ۲۰۰ طلبه در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.