سرپرست حوزه های علمیه خواهران:

شرایط متفاوت اقلیمی و فرهنگی استان ها، توزیع عادلانه امکانات را می طلبد نه مساوات

شناسه خبر : 124594

1401/04/13

تعداد بازدید : 75

شرایط متفاوت اقلیمی و فرهنگی استان ها، توزیع عادلانه امکانات را می طلبد نه مساوات
سرپرست حوزه های علمیه خواهران گفت: با توجه به شرایط متفاوت اقلیمی و فرهنگی استان ها، امکانات باید عادلانه توزیع شود نه بصورت مساوی؛ قوانین به گونه ای وضع شده که حداقل ظالمانه نباشد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل، در دومین روز سفر خود به استان گلستان با مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران این استان دیدار کرد و گفت و گو کرد.
 
در بخش اول این دیدار، طلاب و اساتید مدارس علمیه خواهران استان گلستان، به بیان نظرات و مشکلات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پرداختند.
 
در ادامه سرپرست حوزه های علمیه خواهران، با استناد به آیات و روایاتی بیان کرد: بافضیلت ترین بندگان بعد از اهل بیت(علیهم السلام)، کسانی هستند که در راه ترویج و تبلیغ معارف اسلامی تلاش می کنند.
 
وی گفت: پرورش طلبه های کارآمد و متخلق سخت است، از این رو، زمانی که در این راه پیمان بسته اید، باید به این پیمان عمل کنید. همه مسئولان حوزوی، وظیفه تربیت نسل را بر عهده دارند.
 
حجت الاسلام والمسلمین فاضل، در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با توجه به شرایط متفاوت اقلیمی و فرهنگی استان ها، امکانات باید عادلانه توزیع شود نه بصورت مساوات و ما قوانین را به گونه ای وضع کردیم که اگر عادلانه نیست، اما ظالمانه هم نباشد.
 
وی با بیان اینکه در امر آموزش باید به ریزش ها توجه شود، در ادامه به پاسخ سوالات حاضران پرداخت.
 
بر اساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین فاضل در بخش دوم این جلسه که بصورت نشست علمی با محوریت "منزلت عقل در هندسه معارف دینی" برگزار شد، به تشریح مطالبی در این زمینه پرداخت. 
 
همچنین وی در دومین روز سفر خود به استان گلستان، از مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم بازدید کرد و با مدیر و امام جمعه این شهر گفت و گو کرد.
 
پیش از این نیز سرپرست حوزه های علمیه خواهران، در اولین روز سفر خود به استان گلستان، از مدارس علمیه خواهران در شهرستان های رامیان، آزادشهر، علی آباد، مینودشت و کلاله بازدید کرد و در جریان وضعیت و فعالیت های این مدارس قرار گرفت.