دبیر بنیاد بین‌المللی الغدیر اردبیل:

بیشترین منابع تاریخی به جریان غدیرخم اختصاص دارد

شناسه خبر : 125234

1401/05/01

تعداد بازدید : 23

بیشترین منابع تاریخی به جریان غدیرخم اختصاص دارد
دبیر بنیاد بین‌المللی الغدیر اردبیل، بیشترین منابع تاریخی را اختصاص به جریان غدیرخم و نقل حوادث آن دانست و گفت: کسانی که حادثه غدیر را مفصل نقل کرده‌اند، باید واقعیت مطرح در آن یعنی ولایت را هم بپذیرند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، آقای اشرف نصیری در نشست حضوری و برخط(آنلاین) در مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) با موضوع "سندیت و اعتبار احادیث غدیر در منابع فریقین"، گفت: جریان غدیر برخلاف تصور عامه، یک ماجرای کوتاه چندساعتی نبوده است، بلکه چندین روز طول کشید و پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بستری را فراهم کرد که همه افراد شرکت‌کننده در حجةالوداع در جریان حوادث غدیر قرار گیرند.

وی در رابطه با جایگاه غدیرخم افزود: عید غدیر در مذهب شیعه، عید ولایت و امامت است و در واقع هویت شیعه با این جریان تاریخی گره‌ خورده است.

دبیر بنیاد بین‌المللی الغدیر اردبیل تصریح کرد: جریان غدیر فقط اختصاص به شیعه ندارد و در کل جهان اسلام دارای جایگاه عظیمی است به‌طوری‌که ۳۶۰ نسخه کتاب در مورد غدیر در منابع معتبر شیعه و اهل‌تسنن نوشته شده‌است.

آقای نصیری اظهار داشت: میزان اعتبار و سندیت احادیث غدیر در منابع اهل‌تسنن اگر از منابع شیعی بیشتر نباشد کمتر نیست و بسیاری از منابع اصیل اهل‌تسنن این حادثه را به‌صورت متواتر نقل کرده‌اند.

این مقام مسؤول تاکید کرد: پذیرش بخشی از اسلام و رها کردن بخش دیگر آن امکان‌پذیر نیست، کسانی که حادثه غدیر را مفصل نقل کرده‌اند، باید واقعیت مطرح در آن یعنی ولایت را هم بپذیرند چراکه غیر از این، دور از انصاف خواهد بود.