مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر:

شناساندن مسئله غدیر از ضروری‌ترین مسئولیت بانوان طلبه است

شناسه خبر : 125243

1401/05/01

تعداد بازدید : 23

شناساندن مسئله غدیر از ضروری‌ترین مسئولیت بانوان طلبه است
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر با بیان اینکه غدیر از اصول اعتقادی بوده و منشأ عصاره همه اعمال است، گفت: شناساندن رویداد غدیر از ضروری‌ترین مسئولیت خواهران طلبه است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا باوقار، در آیین بزرگداشت دهه امامت و ولایت که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزارشد، گفت: واقعه غدیر فقط یک رخداد تاریخی نیست که مختص به عصر خود باشد، بلکه تعیین سرنوشت تمام انسان‌ها در طول تاریخ است.

وی افزود: غدیر خم از قداست خاصی برخوردار است و به تعبیری دیگر، همچون اعیاد قربان و فطر از ایام‌الله بوده و تعيين‌کننده خط ‏مشی مسلمانان در تمام اعصار است.

مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر، در تبیین بعد سیاسی ماجرای غدیرخم اظهار داشت: اجتماع بزرگ غدیر، تجمعی از تمام بلاد اسلامی بود که حاضران آن پس از اعمال حج با جاذبه‌های معنوی خاصی گرد هم آمده بودند و به‌طور یقین بهترین موقعیت برای طرح جریان ولایت و جانشینی پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به‌شمار می‌رفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین باوقار، در رابطه با رسالت طلاب نسبت به تبلیغ پیام غدیر اظهار کرد: غدیر از اصول اعتقادی است که عصاره همه اعمال و طاعت‌ها، از آن منشأ می‌گیرد و از همین‌رو شناساندن غدیر، از ضروری‌ترین مسئولیت بانوان حوزوی است.

وی در این راستا تصریح کرد: عیدغدیر باید به‌صورت جریان مستمر، احیا و تبلیغ شود و با توسعه قلمرو آن، عظمت این واقعه سرنوشت‌ساز برای همگان آشکار گردد.