حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان:

نوجوانان امروز با سرود "سلام فرمانده" تجدید عهد خود نسبت به ولایت حضرت علی(ع) را به زیبایی به تصویر کشیدند

شناسه خبر : 125262

1401/05/01

تعداد بازدید : 21

نوجوانان امروز با سرود
حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان، ولایتمداری را از محبت ورزیدن به ولی خدا مهمتر دانست و گفت: نوجوانان امروز با همخوانی سرود "سلام فرمانده" به زیبایی ولایتمداری و تجدید عهد خود نسبت به ولایت حضرت علی(ع) را نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان، در جلسه درس اخلاق که در گلزار شهدای گمنام شهرستان ورامین و با همکاری هیئت رزمندگان و مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت عید سعید غدیرخم گفت: وقتی جبرئیل به پیامبر عرض کرد که حضرت علی علیه السلام را به عنوان جانشین خود به مردم اعلام کند، پیامبر صلوات الله سه بار از انجام این کار خودداری کردند و به جبرئیل فرمودند مردم آمادگی پذیرفتن ولایت علی را ندارند و بیشتر آنها با علی دشمن هستند. در آن لحظه بود که خداوند آیه " نازل کرد.

وی ضمن اشاره به زیارتنامه غدیرخم که منتسب امام هادی(علیه السلام) است، گفت: امام هادی(علیه السلام) در این زیارت نامه به نقل از پیامبر(صلوات الله) می فرمایند هر کس شک کند به آنچه که من می گویم، به مرگ جاهلیت مرده است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان افزود: بعد از این سخن پیامبر(ص) در آن روز عده‌ای با علی علیه السلام بیعت نکردند و عده ای هم که بیعت کردند بعد از ۷۰روز بیعت خود را شکستند و تنها کسی که متعهد به ولایت علی علیه السلام ماند، حضرت زهرا سلام الله علیها بود.

وی گفت: اگر چه زمان حکومت امیرالمومنین(علیه السلام) بسیار کم بود و تعداد بیعت شکنان با ایشان زیاد بودند، اما با گذشت زمان و تولد انسان‌های علی شناس، بیعت با غدیر و علی بن ابی طالب همچنان باقی مانده است.

استاد حوزه علمیه، ولایتمداری را از داشتن محبت نسبت به ولی خدا، بسیار دشوارتر و مهم تر عنوان کرد و بیان داشت: در مورد بیعت با امیرالمومنین علی(ع) ما نمی‌گوییم: "الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین به محبت امیرالمومنین" بلکه می گوییم به ولایت امیرالمومنین، چرا که محبت امیرالمومنین علی(ع) را در دل داشتن کار ساده‌ای است، مثل افرادی که محبت امام حسین علیه السلام را در دل داشتند اما در روز عاشورا در مقابل او ایستادند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: انقلاب اسلامی ما خود نوعی تمسک به ولایت امیرالمومنین علیه السلام است. اما برخی از کسانی که در این نظام مسئولیتی بر عهده داشتند، تلاش کردند تا این ولایت نماند و کشور و نظام را پیرو مکتب غربی کنند، اما به لطف خدا موفق نشدند، چرا که مردم ما شیعه امیرالمومنین علی(ع) هستند و شیعه کسی است که زیر بار ظلم نمی رود و با استکبار مبارزه می کند.

خطیب مذهبی، ضمن اشاره به شبهاتی که عده ای پیرامون اسلام رحمانی مطرح می‌کنند، گفت: اینکه عده ای می گویند اسلام در حقیقت اسلام رحمانی است نه اسلام جباری، حرف کاملاً غلطی است چرا که خداوند در قرآن می فرماید: اشدا علی الکفار رحما بینکم.

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام نیز می فرمایند من زندگی در جامعه را که مردم، باطل را نهی نکنند و با مستکبر مبارزه نکنند، نمی خواهمدر زمان امیرالمومنین مخالفان ایشان، معتقد بودند این علی است که نمی تواند جامعه را اداره کند، اما امروزه عده‌ای پا را فراتر گذاشته و معتقدند در حقیقت این اسلام است که نمی تواند جامعه را مدیریت و اداره کند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در پایان گفت: نوجوانان امروز ثابت کرده‌اند که پیرو حکومت ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام هستند و این تجدید پیمان را در سرود سلام فرمانده به زیبایی نشان  جهانیان دادند.