معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) هیدج:

گذری بر برنامه های هفته عفـاف و حجاب در محفل بانوان زهرایی تا تلاش برای تحقق رسالت بانوان طلبه‌ی هیدجی

شناسه خبر : 125293

1401/05/03

تعداد بازدید : 25

گذری بر برنامه های هفته عفـاف و حجاب در محفل بانوان زهرایی تا تلاش برای تحقق رسالت بانوان طلبه‌ی هیدجی
طلاب، کارکنان و اساتید مدرسه علمیه‌ی الزهرا(س) هیدج در زنجان، در اقدامی جهادی در عرصه‌ی تبلیغ به برگزاری برنامه هایی متناسب با هفته عفاف و حجاب و عید غدیر پرداختند تا به بزرگترین رسالت طلبگی بانوان طلبه، طراوت زهرایی شدن ببخشند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، در هفته‌‌ای که گذشت، طلاب، کادر و اساتید حوزه علمیه خواهران استان زنجان، در اقدامی جهادی، وارد عرصه‌ی تبلیغ شدند تا به بزرگترین رسالت طلبگی بانوان طلبه، طراوت زهرایی شدن ببخشند.

براساس‌ گزارش‌های واصله، در طول این هفته برنامه‌‌های متعدد و شاخصی در شهر هیدج توسط مدرسه علمیه‌ی الزهرا(سلام‌الله‌علیها) هیدج صورت گرفت که شرکت در جلسه‌ی ستاد عفـاف و حجاب، برگزاری همایش بزرگ عفاف و حجاب در سطح شهر، فعالیت گسترده‌ی مجازی، حضور در پارک و بوستان و اهدای بسته‌ی فرهنگی و گل به بانوان، برگزاری ایستگاه‌‌ برهنگی فرهنگی در پارک ملت، زیارت مزار شهدای گمنام و تجدید بیعت با امام و شهدا از جمله‌ی این برنامه‌ها بود.

بنابراین گزارش، تعدادی از طلاب فعال در سطح شهر به همراه معاون فرهنگی این واحد حوزوی، روز پنجشنبه با شرکت در جلسه ستاد عفـاف و حجاب در دفتر امام جمعه‌ی این شهر، اقدام به هماهنگی‌های لازم برای برگزاری همایش عفاف و حجاب در مهدیه هیدج کردند.

روز شنبه ۲۵ تیر نیز، همایش عفاف و حجاب با سخنرانی تخصصی امام جمعه محترم حجت‌الاسلام والمسلمین زارعی، پیرامون اهمیت و جایگاه عفـاف و حجاب در حفظ حیات جامعه، برگزار شد که در این همایش به بیان کارکردهای حجاب برای حفظ شخصیت الهی زن، خانواده و جامعه اشاره شد.

هم‌چنین امام جمعه هیدج، به تبیین اهمیت عفاف و حجاب در سلامت روانی خانواده و پویایی جامعه از منظر قرآن و روایات پرداخت.

سپس برنامه مولودی‌خوانی با حضور مداح اهل‌بیت(ع)، خانم دژبانی مقدم و برگزاری مسابقه با حضور خانم دینی از طلاب فعال در سطح شهر و از مربیان فصل‌ نشاط پایگاه‌های بسیج و انجمن اسلامی جوانان هیدج در بین شرکت‌کنندگان صورت گرفت.

برنامه دیگر جهادی در هفته‌ی عفـاف و حجاب، حضور در پارک ملت و تقدیم بسته‌ی فرهنگی و گل به بانوان و گپ و گفت طلاب با آن‌ها بود که روز جمعه اجرا شد و پس از آن طلاب و برخی بانوان هیدجی با حضور در مزار شهدای گمنام این شهر، با امام و شهدا در حفظ رسالت بزرگ بانوان و حفظ حیا و عفاف فاطمی تجدید بیعت کردند.

به‌ علاوه فعالیت گسترده در فضای مجازی در قالب انتشار مطالب و محتواهای بصیرتی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، پاسخ‌گویی به شبهات پیرامون حجاب، کلیپ و متن ادبی، ساخت استیکر و عکس‌نوشته و بازنشر استوری های عفـاف و حجاب از اقدامات صورت گرفته در بستر فضای مجازی بود.

اقدام جهادی دیگر طلاب، حضور چند تن از طلاب فعال در پایگاه‌های بسیج شهر هیدج به‌عنوان فرمانده پایگاه، این فرصت را فراهم آورد تا ایشان با برپایی ایستگاه شادی برای کودکان و غرفه‌ی فرهنگی حجاب در روز عید غدیر در پارک ملت، در قالبی شادی‌بخش به ایفای نقش تبليغی خود برای احیا و حفظ آرمان‌‌های بانوان زهرایی بپردازند.

گفتنی‌ است این فعالیت‌ها هر ساله به‌ مناسبت هفته‌ی عفـاف و حجاب در هیدج و توسط حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران برگزار می‌شود تا بتوانند به تثبیت فرهنگ عفـاف و حجاب و سبک زندگی فاطمی در جامعه کمک نمایند.