روانشناس تربیتی در جمع طلاب خواهر بهابادی:

تحقق سبک زندگی بر اساس شرع، عرف و قانون، حل کننده مشکلات جامعه است

شناسه خبر : 125364

1401/05/09

تعداد بازدید : 16

تحقق سبک زندگی بر اساس شرع، عرف و قانون، حل کننده مشکلات جامعه است
خانم حسام زاده، روانشناس تربیتی در جمع بانوان و طلاب خواهر بهابادی، ملاک سبک زندگی اسلامی را شرع، عرف و قانون دانست و افزود: اگر این سه ملاک در جامعه محقق شود، بسیاری از مشکلات حل می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم حسام زاده، در نشستی که در مهدیه بهاباد با حضور بانوان و طلاب خواهر این شهرستان برگزار شد، در سخنانی گرایش جوانان به سبک زندگی غربی و دوری از فرهنگ اسلامی را یکی از مسائل روز جامعه که باید مورد بررسی قرار داد، عنوان کرد و افزود: فساد، فحشا، طلاق و بی بند و باری، یکی از پیامدهای این سبک زندگی است.

وی مسئله حجاب را مسئله ای پیچیده و گره خورده به بنیان خانواده عنوان و بیان کرد: مسئله حجاب نه تنها در شرع، بلکه جزء قوانین جامعه اسلامی است و مهمترین قانونی که در مورد بی حجابی نوشته شده است، ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی می باشد.

روانشناس و کارشناس تربیتی، از حضار خواست تا خودشان، نقطه شروعی برای یک انقلاب بزرگ و تحقق سبک زندگی اسلامی و تغییر فرهنگ غربی در کشور باشند تا بتوانند فرزندانی بزرگ کنند که زمینه ساز ظهور شوند.

وی ملاک سبک زندگی اسلامی را شرع، عرف و قانون دانست و افزود: این سه ملاک را می توان معیاری برای تمام اصول زندگی و حتی جامعه قرار داد و این سه اگر محقق شود، بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه حل می شود.

خانم حسام زاده، مد را یکی از اشتباهات در سبک زندگی اسلامی دانست و افزود: اسلام با هیچ کدام از خانه‌ها، ماشین و لباس‌ها مخالف نیست مگر اینکه خلاف شرع و عرف و قانون جامعه باشد.

وی خطرناک ترین بخش ملاک تشخیص عده ای برای پاسخ به بی بند و باری ها و سبک زندگی غلط را نسبی گرایی دانست و گفت: عده ای برای راحت کردن وجدان خود در پاسخ به کارهای غلط خود مسئله نسبت گرایی(که همه این کار را انجام می‌دهند) بیان می کنند.

روانشناس تربیتی در پایان گفت: حتی در قرآن در بسیاری از آیات به این مسئله اشاره شده و با الفاظی مانند «بسیاری از آنها نمی فهمند»، «بسیاری از آنها تفکر نمی کنند» یا «بسیاری ازآنها غافل هستند»، یاد می کنند و این نشان دهنده این است که اگر عده ای کار اشتباهی را انجام می دهند دلیل بر صحیح بودن آن نیست.