استقبال از نمایش "خورشید کویر" در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان

شناسه خبر : 125368

1401/05/10

تعداد بازدید : 23

استقبال از نمایش
مدیر مدرسه فاطمه الزهرا(س) بافق، از اجرای گروه نمایش "خورشید کویر" در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) و با حضور جمعی از طلاب و بانوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم فاطمه ابراهیمیان در گفت و گویی با اشاره به جایگاه طنز گفت: "طنز" یکی از مهمترین و کارآمدترین قالب‌های بیان هنری است و به علت شیرینی و جاذبه خاص خود، با اکثر روحیات، سازگار بوده و بیش‌ترین مخاطب را به خود اختصاص می‌دهد.

وی تصریح کرد: طنز به علت خنده و انبساط روحی که در مخاطب پدید می آورد، به راحتی، احساسات و عواطفش را در اختیار گرفته، پیام خود را از راه غیرمستقیم بر عمق دل و جان و باور وی می نشاند.

خانم ابراهیمیان با اشاره به نمایش طنز گروه "خورشید کویر" گفت: این نمایش با عنوان «باشگاه همسرگزینی شابی‌بی» به معیار و ملاک‌های آگاهانه انتخاب همسر برای یک ازدواج موفق در جوانان به زبان طنز پرداخته است و همچنین آداب و رسوم اشتباه در مراسمات از جمله زیر لفظی، خلعت و غیره به صورت غیرمستقیم در این نمایش مورد نقد قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این برنامه در دو صحنه اجرا شده است که در صحنه نخست، به بحث واسطه‌گری در امر ازدواج اشاره شده و در صحنه بعدی ملاک های همسرگزینی مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان افزود: یکی از دغدغه‌های حوزه علمیه، بحث کودکان است و با فراهم آوردن زمینه بازی و ترویج مفاهیم دینی برای آنها در کنار نمایش برای مادران سعی شده است که در هر دو سانس برگزاری نمایش، برای خردسالان، کارگروه مبلغین کودک، برنامه ‌ای خاص و مجزا داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: این نمایش در دوسانس ویژه بانوان به اجرا درآمد و تاکنون بیش از 550 نفر مخاطب داشته و با استقبال از طرف طلاب، پایگاه‎‌ها و جامعه بسیج زنان و دیگر اقشار روبرو شده است.