رئیس هیات امناء مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان:

رزق زندگی طلبه با خداست

شناسه خبر : 125499

1401/05/04

تعداد بازدید : 33

رزق زندگی طلبه با خداست
رئیس هیات مناء مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان، در جمع اساتید خواهر گفت: رزق زندگی طلبه با خداست، زیرا در روایات آمده که خداوند به زمین امر می کند رزق کسی را نده مگر اینکه به عرق جبین و زحمت او باشد، اما رزق طالب علم، با خود من است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالجواد عبداللهی، رئیس هیات امناء مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان، در نشست معرفتی در جمع اساتید، کارکنان و طلاب این مرکز تخصصی، استاد را جانشین انبیاء در تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف الهی، علم آموزی است، معلم، هر قدمی که به سوی علم برمی دارد، قدمی به سوی بهشت برداشته است و ملائکه افتخار می‌کنند و بالهای خود را برای طالبین آن پهن می کند.

کارشناس معارف دین، با استناد به آیه ۱۲سوره طلاق؛ «اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَ مِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ یَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَیْنَهُنَّ لِتَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَلَیٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ وَأَنَّ اللَّهَ قَدْ أَحَاطَ بِکُلِّ شَیْءٍ عِلْمًا»؛ گفت: خدا را به قدرت و علمش بشناسید، اگر علم الهی آمد همه چیز می آید، همراه با علم خدا، علم عبودیت هم بر انسان حاصل می شود.

وی در ادامه افزود: خداوند متعال در سوره مبارکه الرحمن، نعمت های الهی را یکی یکی بر می شمرد و همه آنها را به خداوند نسبت می دهد. انسان، فقیر محض به دنیا می آید و به همین صورت هم از دنیا خواهد رفت. سرچشمه همه نعمت های الهی، نعمت رحمت و پس از آن نعمت علم است که خداوند آن را به انسان داده که بوسیله آن، انسان در نظام تشریع و هدایت، رشد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، علوم منهای ملکوت را علم طبیعت عنوان کرد و گفت: توجه در علوم طبیعت و نعمت های الهی ارزشمند است ولی اگر بدون تقوای الهی باشد، موجب هلاکت انسانهاست، علم خاص و الهی از راه خواندن و شنیدن و محفوظات به دست نمی آید و زمانی که به خدا وصل شوی و معلم انسان، خدا شود، ارزشمند می گردد. 

رزق طالب علم، با خود خداوند است

وی با اشاره به این نکته که امام زمان(عج) پیاده کننده تمام علوم انبیاست، اذعان کرد: اگر ما بخواهیم طلبه واقعی باشیم و رنگ و بوی امام زمان(عج) را بگیریم، طبق فرازهای اول دعای ندبه، باید برای خدا خالص شویم تا خدا آنها را قبول کند و به سوی خود خدا برویم، رزق زندگی طلبه با خداست، همانطوری که در روایات داریم که خداوند به زمین امر می کند رزق کسی را نده مگر اینکه به عرق جبین و زحمت دست او باشد، اما رزق طالب علم، با خود من است.

رئیس هیات امناء مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان، در پایان با اشاره به وصف دانشمند دینی که خود و دیگران از علمش بهره می برند، و هر کس از علم این عالم نفعی برده، در روز قیامت از نور این علم عالم، بهره برده و همراه او به بهشت می روند، افزود: شما بزرگترین نعمت،که علم آموزی هست را دارید و جانشین انبیاء و وصل به خداوند هستید دست دیگران را بگیرید و به خدا وصل کنید.