بیان "رازهای خوشبختی" در بین زوجین شهرستان سرخه

شناسه خبر : 125548

1401/05/05

تعداد بازدید : 36

بیان
نشست "رازهای خوشبختی" با همکاری مدرسه علمیه نجمیه سرخه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع زوجین سطح شهر با هدف مهارت آموزی، تحکیم بنیان خانواده و کاهش تعارضات در فرهنگسرای باران سرخه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مدرسه علمیه نجمیه سرخه به مناسبت گرامیداشت روز خانواده، نشستی با عنوان "رازهای خوشبختی" با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد شهرستان سرخه با سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه، در جمع زوجین سطح شهر با هدف مهارت آموزی، تحکیم بنیان خانواده و کاهش تعارضات در فرهنگسرای باران سرخه برگزار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جدیری، عضو هیئت علمی و مدیر گروه مشاوره دانشگاه معارف قم با اشاره به آمار طلاق، آسیب های خانواده غیرموفق را بروز مشکل جسمانی و مشکلات روانشناختی و داشتن فرزندانی نامتعادل عنوان کرد و افزود: اعضای این خانواده دچار آسیب و انحراف بیشتر می شوند و در جامعه تأثیر می‌گذارند.

حجت الاسلام والمسلمین جدیری تصریح کرد: از عوامل ازدواج موفق، زوج مناسب بودن و زوج مناسب یافتن است. اگر فرد از ابتدا فرد مکمل خود را انتخاب نکرده باشد؛ بهترین زوج‌ درمانگر نیز نمی‌تواند در آنها موثر باشند.

وی عوامل زندگی موفق را ده مهارت دانست و مهمترین مولفه یک زندگی موفق را «داشتن مهارت ارتباطی» عنوان کرد و با تاکید بر آنکه ارتباط، یک امر دوطرفه است؛ افزود: خوب گوش کردن یکی از راه های مهم و موفق مهارت ارتباطی است.

حجت الاسلام والمسلمین جدیری به زوجین تاکید کرد: در ارتباط کلامی، از تحقیر به واسطه چیزی که ندارد و حمله به شخصیت فرد پرهیز کنید، زیرا این نوع برخورد، از پیام های مخرب است که در گفتگوی طرفین موثر است.

استاد حوزه و دانشگاه یکی دیگر از عوامل موثر در زندگی موفق را پایبندی مذهبی دانست و دلیل آن را، چارچوب دادن مذهب به زندگی و قابل پیش‌بینی بودن افراد عنوان کرد.

کارشناس مشاوره، روش های زوجین در تعارضات را تقابل، اجتناب و دفاع عنوان کرد و افزود: بهترین راه مذاکره، تفاهم و رعایت احترام است که به نوعی رابطه ای برد-برد است.

اجرای گروه سرود آسمان از کانون انتظار و برپایی غرفه نقاشی و اهداء جوایز به کودکان، از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

در پایان از جوان ترین زوج حاضر در این نشست و افراد برگزیده در مسابقه کتابخوانی همسران سازگار که به شیوه مجازی برگزار شده بود؛ قدردانی به عمل آمد.