حضور دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران چالوس در دوره مهارتی "تربیت مربی پيشگيري از اعتياد"

شناسه خبر : 125597

1401/05/06

تعداد بازدید : 49

حضور دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران چالوس در دوره مهارتی
"دوره تربیت مربی پيشگيري از اعتياد" با هدف تربیت مربیاني برای مقابله با آسیب های ناشی از اعتیاد، آگاهي بخشی خانواده ها نسبت به اعتیاد و نحوه پیشگیری از این معضل خانمان سوز در چالوس برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري و رسانه اي حوزه هاي علميه خواهران، خانم زهرا منصوری راد، دبیر کانون دانش آموختگان ره‌پویان کوثر مدرسه علميه خواهران امام حسين(عليه السلام) چالوس، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه، از برگزاري دوره تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد در جامعه به ویژه خانواده ها، این طرح برای اولین بار به صورت استانی، طي مدت چهار روز در شهرستان بابلِِ، با حضور اساتید توانمند، با هدف تربیت مربیاني جهت مقابله با آسیب های ناشی از اعتیاد، آگاهي بخشی خانواده ها نسبت به اعتیاد و ارائه راهكارها و نحوه پیشگیری از این معضل خانمان سوز در بین خانواده ها برگزار شد.

وي ادامه داد: در واقع اجرایی شدن این طرح، سبب رشد و تعالی فرزندان، گرمابخشی به کانون خانواده و جلوگیری از متلاشی شدن آن می شود.

خانم منصوری راد اظهار داشت: اين دوره در دو مرحله مقدماتی و تخصصی، با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی برگزار می شود، جامعه هدف در این طرح، قشر نوجوان و جوان جامعه هستند که در معرض خطر این آسیب قرار دارند.

وي تاكيد كرد: طي این دوره، 34 نفر از دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران مازندران در حال آموزش هستند و پس از طی مراحل مقدماتی و تخصصی، با کسب گواهی فعالیت از ستاد پیشگیری از اعتیاد استان و نامه مدیران مدارس علميه خود و با تأیید مدیریت استان؛ در مدارس، پایگاه های بسیج، کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله عليه) و بهزیستی شروع به فعالیت آموزشی خواهند كرد.

دبير كانون دانش آموختگان مدرسه علميه خواهران امام حسين(عليه السلام) چالوس، افزود: در اولین جلسه از این دوره، آقاي رمضان‌علی گلچوبی، معاون اداره کل بهزیستی استان مازندران به بيان مفاهیم آسیب اجتماعی، استراتژی های پیشگیری، مهارت های خودآگاهی و اعتماد به نفس پرداخت، و در دومين روز، آقاي سید مختاری از اساتید ستاد پیشگیری از اعتیاد مازندران، به بحث طبقه بندی انواع مواد مخدر، باور ها و نگرش های غلط در مورد اعتیاد و مهارت های فرزندپروری اشاره کرد.

وي ادامه داد: در سومین جلسه آقاي محمودرضا هاشم ورزی، از اساتید ستاد پیشگیری از اعتیاد استان مازندران، ماهیت سیستم اعتیاد، اصول شانزده گانه پیشگیری از اعتیاد، روندهای تاثیرگذار بر آینده مواد مخدر و مهارت های همدلی را بيان كرد و در آخرین روز از این كارگاه، آقاي عارف کشیری، از اساتید ستاد پیشگیری از اعتیاد استان مازندران، به ارائه مباحثی با عنوان "ابزارهای پیشگیری و انواع مدل های پیشگیري" پرداخت.