کارگاه تربیت مربی کودک در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) امیدیه برگزار شد

شناسه خبر : 125660

1401/05/09

تعداد بازدید : 125

 کارگاه تربیت مربی کودک در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) امیدیه برگزار شد
کارگاه "تربیت مربی کودک" برای طلاب خواهر در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) امیدیه به منظور ارتقاء مهارت طلاب در کلاس‌داری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، کارگاه "تربیت مربی کودک" در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) امیدیه برگزار شد.

این کارگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی، کارشناس مسائل تربیتی به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) امیدیه به منظور ارتقاء مهارت طلاب در کلاس‌داری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گفت: یک مربی موفق باید دارای روحیات معنوی مانند اخلاص، آمادگی و به روز بودن، همچنین دارای سعه صدر و در مواجهه با دانش آموز، با نشاط باشد و با تشویق دانش آموزان به آنها انگیزه و امید ببخشد.

وی در رابطه با نحوه شروع کلاس گفت: مربی در ابتدای کلاس شروع سریعی داشته باشد، سپس آن را کاهش دهد به گونه‌ای که جذابیت در آن حفظ شود.

این کارشناس تربیتی در رابطه با نحوه ایستادن مربی در کلاس گفت: مربی باید مایل به تابلو بایستد. هنگام استفاده از تابلو، ارتباط کلامی را با شاگرد قطع نکند، زیرا ممکن است شاگرد به دلیل ضعف در چشم یا بدخط بودن مربی یا دلایل دیگری، نتواند از کلاس بهره کافی نبرد.

وی افزود: در هنگام نوشتن در تابلو از رنگ‌های مختلف استفاده کنید و در هنگام استفاده یا پاک کردن تابلو را به دو قسمت فرضی تقسیم کنید.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در ادامه به دیگر بحث های تربیتی و کلاسداری اشاره کرد و نحوه کلاسداری برای کودکان را تشریح کرد.