مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

هویت‌سازی فرهنگی و مذهبی اولویت برنامه‌های تبلیغی باشد

شناسه خبر : 125711

1401/05/10

تعداد بازدید : 22

هویت‌سازی فرهنگی و مذهبی اولویت برنامه‌های تبلیغی باشد
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در همایش طلایه‌داران تبلیغ مشگین‌شهر اظهار کرد: جهاد تبیین و هویت‌سازی فرهنگی و مذهبی در جامعه بایستی در رأس برنامه‌های تبلیغی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم جعفرزاده، در همایش "طلایه‌داران تبلیغ" در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر گفت: تجلی معنویت در انسان مرهون تقویت باورهای دینی اوست و مبلغان دینی به‌عنوان طلایه‌داران تبلیغ، مروّج ارزش‌ها و باورهای اسلامی در جامعه هستند.

وی افزود: گرچه تلاش برای ایجاد امنیت پایدار و کاهش آسیب‌های اجتماعی، یک وظیفه‌ همگانی است، امّا جهاد تبیین و هویت‌سازی مذهبی و فرهنگی در جامعه، باید از اولویت برنامه‌های تبلیغی مجاهدان این عرصه باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، مقابله با هجمه‌های دشمن را دایر مدار جریان‌سازی فرهنگ دینی عنوان کرد و اظهار داشت: استکبار جهانی با ابزار مختلف از جمله رواج بی‌حجابی، بی بندوباری در بین جوانان و افزایش ناهنجاری‌ها، کیان فرهنگ اسلامی راه به مخاطره افکنده است.

استاد حوزه و دانشگاه در این راستا تصریح کرد: دشمن در تلاش برای مدیریت افکار و اندیشه‌ها و تغییر جایگاه معروف و منکر در جامعه است، بنابراین باید فعالان عرصه فرهنگ و تبلیغ در ترویج پیام حق، تلاش وافر داشته و در این کارزار فرهنگی با مجهز شدن به علم و تکنولوژی دشمن را در رسیدن به مقاصد شوم ناکام گذارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفرزاده، ماه محرم را بهترین فرصت برای احیاء و تقویت باورهای دینی ذکر کرد و افزود: محرم، ماه معرفت و شناخت دین است و عزاداری‌های محرم باید به منظور آگاهی‌بخشی مردم از پیام بزرگ عاشورا و ترویج سبک زندگی حسینی در جامعه باشد.