دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

حوزه های علمیه، امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین نظام را جدی بگیرند

شناسه خبر : 125756

1401/05/12

تعداد بازدید : 14

حوزه های علمیه، امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین نظام را جدی بگیرند
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشستی در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت: حوزه های علمیه، امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین نظام را جدی بگیرند و لازم است یکی از دروس حوزه های علمیه، درس امر به معروف و نهی از منکر باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، نشست "تبیین کارآمدسازی طرح جامع عفاف و حجاب" با حضور آقای دکتر محمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران ویژه طلاب و اساتید به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

آقای هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در این نشست با توجه به اهمیت اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه گفت: با توجه به مسئولیت های سنگین دولت و پلیس، نباید اجرای طرح عفاف و حجاب را به دولت و به پلیس واگذار کرد و باید توسط مردم و با حمایت مردم اجرا شود.

وی ادامه داد: در ابتدا این طرح در ادارات دولتی اجرا می شود و چنانچه توسط کارمندان، بحث عفاف و حجاب رعایت نگردد؛ مدیران ادارات و نهادهای دولتی جریمه خواهند شد.

آقای هاشمی ابراز داشت: افراد جامعه می توانند به راحتی امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند و اینطور نیست که این واجب فراموش شده فقط به طور لسانی انجام شود؛ کما اینکه ارسال پیامک به خودروهایی که کشف حجاب کرده اند و یا ارسال پیامک هشدار به رانندگان اسنپ برای سوار کردن مسافران بی حجاب، خود می تواند سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر شود؛ چرا که در پی این پیامک هشدار رانندگان مذکور به افراد بی حجاب تذکر می دهند.

-درس امر به معروف و نهی از منکر یکی از دروس حوزه های علمیه باشد

وی ابراز داشت: حوزه های علمیه، امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین نظام را جدی بگیرند و لازم است یکی از دروس حوزه های علمیه، درس امر به معروف و نهی از منکر باشد و این درس به صورت مهارتی و در راستای آموزش صحیح در مواجهه با حجاب و عفاف در جامعه برنامه ریزی گردد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای حوزه های علمیه خواهران، می توان کارهای بسیار بزرگی انجام داد. این کارهای بزرگ در راستای اتحاد و تشکیلات و با تلاش و پشتکار به موفقیت نزدیکتر است.

آقای هاشمی در ادامه تصریح کرد: حوزه های علمیه خواهران در مناطق مختلف با توجه به ظرفیت ها و توانایی های خود، نظارت بر ادارات و نهادهای دولتی را بر عهده بگیرند و در صورت بروز تخلفات در عرصه حجاب و عفاف، از جانب ستاد امر به معروف و نهی از منکر حمایت قانونی و پشتیبانی می شوند.

پاسخ به سوالات شرکت کنندگان در راستای اجرایی شدن طرح عفاف و حجاب در عرصه های مختلف، پایان بخش برنامه های این نشست بود.