معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران:

مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران مازندران برگزار شد

شناسه خبر : 125791

1401/05/12

تعداد بازدید : 24

مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران مازندران برگزار شد
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران مازندران در محل این مدیریت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم هدايتي، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان مازندران در گفتگویی، از  انجام  مصاحبه علمی داوطلبان سطح چهار حوزه علمیه خواهران استان خبر داد.

وی بیان کرد: این مصاحبه از داوطلبین مدرسه علمیه عالی تخصصی حضرت خديجه(سلام الله علیها) بابل، در محل مدیریت استان مازندران انجام شد، این مدرسه برای ششمین سال پیاپی در مقطع سطح۴ در رشته تفسیر تطبیقی طلبه می پذیرد و ۵۳ طلبه در حال تحصیل دارد.

خانم هدايتي افزود: از 52 نفر طلبه خواهر که در آزمون کتبی سطح 4 شرکت کرده اند، 7 نفر به مرحله مصاحبه دعوت شدند که از نظر علمی توسط سه نفر از اساتید مجرب و با سابقه مورد سنجش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در این مصاحبه، سوالات مربوط به دروس تخصصی این رشته اعم از تفسیر، علوم قرآنی، تطور و تاریخ و در بخش اطلاعات عمومی، مباحثی اعم از اطلاعات پایه طلبگی از جمله احکام مورد پرسش قرار گرفت.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان مازندران تاکید کرد: انتظار می رود طلاب خواهر در این رشته تحصیلی، در رویکرد اجتهادی در دروس مرتبط متبحر شوند، دارای رویکرد نقادانه و نظریه پردازانه باشند، توان تبلیغ و پاسخگویی به نیازهای علمی و مسایل تخصصی رشته و گرایش خود را داشته و توان پژوهشی در حد تحلیل، نقد و ارائه نظر در مسایل تخصصی رشته خود را داشته باشند.