برگزاری دوره‌های تخصصی قرآن کریم در اسکاتلند

شناسه خبر : 45855

1396/05/04

تعداد بازدید : 1554

گروه بین‌الملل: دوره‌های تخصصی قرآن کریم به همت مرکز قرآن کریم وابسته به آستان حضرت عباس(ع) در لندن در شهر «گلاسکو»ی اسکاتلند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، به نقل از شبکه خبری الکفیل، شعبه لندن مرکز قرآن کریم وابسته به آستان مقدس حضرت عباس(ع) با هدف ارتقای فرهنگ قرآنی اقلیت‌های مسلمان به برگزاری دوره‌های تخصصی و غیر تخصصی قرآن کریم و همچنین برپایی محافل و نشست‌های قرآنی در شهرهای اروپا اقدام کرده و این دوره‌ها همچنان ادامه دارد.

دوره تخصصی قرآن که با همکاری جمعیت اهل البیت در شهر گلاسکوی اسکاتلند با نظارت اساتید قرآنی برگزار شد، از جمله همین دوره ها بود.
«شیخ ضیاء الدین آل مجید الزبیدی»، نماینده آستان مقدس عباسی در این دوره اظهار کرد: این دوره توسط شعبه لندن مرکز قرآن کریم آستان و با هدف نشر اطلاعات قرآنی میان اقلیت مسلمان و با مشارکت اساتید و کارشناسان قرآنی برگزار شد.
وی افزود: مراسم اختتامیه این دوره با حضور «محمد المظفر» مدیر شعبه مرکز قرآن در لندن و «عزام محمد یوسف»، مدیر جمعیت اهل البیت اسکاتلند برگزار شد و شرکت‌کنندگان در پایان گواهینامه پایان دوره با مهر آستان مقدس حضرت عباس(ع) دریافت کردند.
الزبیدی تصریح کرد: در این مراسم همچنین از اساتید قرآن که در این دوره فعالیت داشتند، تقدیر به عمل آمد.