مدیر حوزه های علمیه خواهران:

شعار مدرسه محوری مورد توجه حوزه علمیه خواهران است

شناسه خبر : 96785

1399/07/20

تعداد بازدید : 159

شعار مدرسه محوری مورد توجه حوزه علمیه خواهران است
مدیر حوزه های علمیه خواهران با تاکید بر ضرورت توجه به شعار مدرسه محوری افزود: در تلاشیم که مدارس به صورت هیئت امنایی اداره شوند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در مراسم امضای تفاهم نامه میان حوزه علمیه خواهران و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه پس از شیوع کرونا همه ظرفیت آموزش غیرحضوری در اختیار مدارس قرار داده شد، افزود: با تمهیدات انجام گرفته طی سالجاری در امر پذیرش حوزه علمیه خواهران، جذب طلبه افزایش یافت.

وی بیان کرد: سامانه مدرس طی سالجاری آماده سازی شده که در آن، دروس به صورت غیرحضوری ارائه می شود و حضور و غیاب نیز صورت می گیرد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اجرای طرح رصد افزود: در این طرح، سراسر جهان موضوعات فرهنگی، انقلابی و مذهبی را رصد می کنند که امیدواریم در حوزه فرهنگ و پژوهش بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده و حوزه علمیه خواهران را به مجموعه ای با نشاط تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه سطح همکاری میان مجموعه شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و حوزه علمیه خواهران شکل خوبی گرفته است، تصریح کرد: تلاش داریم که سطح همدلی و یک صدایی را در حوزه علمیه خواهران و نهادهای حوزوی و دستگاه های نظام عمیق تر سازیم.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با تاکید بر ضرورت توجه به شعار مدرسه محوری افزود: در تلاشیم که مدارس به صورت هیئت امنایی اداره شوند.

وی بیان کرد: تلاش های بسیاری در امر منابع پایدار در حال انجام است تا درصد توانایی هیئت امنا و موسسین را بالاتر ببرد و بخشی از وابستگی به حمایت های دولتی را بکاهد و تلاش داریم که هیچ رقمی از آورده ها خرج مرکز و حتی استان نشود و تنها در مدارس صرف شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: تلاش داریم که طی پنج سال آینده، 25 درصد بودجه حوزه را از منابع پایداری که تحت اختیار هیئت امنا یا برای هیئت امنا می باشد، تامین کنیم.