رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور:

استفاده از ظرفیت بانوان طلبه در مساجد ضروری است

شناسه خبر : 96790

1399/07/20

تعداد بازدید : 268

استفاده از ظرفیت بانوان طلبه در مساجد ضروری است
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: باید از ظرفیت بانوانی که توفیق حضور در حوزه علمیه خواهران نصیبشان شده و دارای کمال علمی هستند در محورهای تربیتی و تبلیغی و مسائلی از قبیل اداره جاری امور مدارس در شهرها و غیره در شبکه استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در مراسم امضای تفاهم نامه میان حوزه علمیه خواهران و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه ارتباط میان حوزه علمیه خواهران و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بسیار وسیع و ریشه دار است، افزود: در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به مساله بانوان توجه داریم و بناست که در مسیر پیش رو در این بخش دقت و اهتمام ویژه ای وجود داشته باشد.

وی حوزه علمیه خواهران را یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب دانست و افزود: در مسیر پیش رو شرایط دشوارتری را از نظر وضعیت فرهنگی و تربیتی داریم که مستلزم تدابیر دقیق تر و راهکارهای تازه است و با ارتباط قوی تر، همفکری، همدلی و همکاری ایجاد می شود.

وی بیان کرد: شورای سیاست گذاری ائمه جمعه باید تلاش کند با پیوستی که در شبکه مساجد در حال انجام است، از ظرفیت بانوانی که توفیق حضور در حوزه علمیه خواهران نصیبشان شده و دارای کمال علمی هستند در محورهای تربیتی و تبلیغی و مسائلی از قبیل اداره جاری امور مدارس در شهرها و غیره استفاده کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: امیدواریم برای ارتقای کیفی و کمی نماز جمعه و فعال سازی ظرفیت هایی موجود در ستادهای نماز جمعه از حوزه علمیه خواهران استفاده کنیم.