معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران همدان:

آموزش مهارت های زندگی به طلاب خواهر ضروری است

شناسه خبر : 96813

1399/07/29

تعداد بازدید : 152

آموزش مهارت های زندگی به طلاب خواهر ضروری است
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان همدان آموزش مهارت های زندگی به طلاب خواهر در دروس اقتضایی را ضروری عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، معصومه ناطقی خمسه در کارگروه تخصصی مهارت های زندگی که در حوزه علمیه خواهران استان همدان برگزار شد، ضمن بیان توضیحاتی پیرامون دروس اقتضائی گفت: این طرح با توجه به نیازهای طلاب خواهر و مدارس علمیه خواهران در هر استان طراحی شده است که در همدان با توجه به نیاز سنجی های انجام شده، مباحث اعتقادی، فقهی و مهارت های زندگی و طلبگی جزء نیاز های اساسی طلاب استان می باشد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان همدان ادامه داد: توضیحاتی از سوی اساتید مربوط به درس مهارت های زندگی و مشاوران مدارس استان پیرامون نواقص کتاب مهارت زندگی ارائه و با توجه به مباحثی که مطرح شد، کتبی از سوی هر یک از اساتید مربوطه برای تدریس در کنار درس مهارت های طلبگی معرفی شده است که شامل مهارت های زندگی ترجمه دکتر شهرام محمد خانی، مهارتهای زندگی استاد شجاعی، مجموعه  کتاب های خانم زبیده خدایی شامل خدایا چگونه شاد باشم؟ خدایا فرزند سالم و صالح میخواهم. خدایا با درد ها چه کنم؟، کتاب تا ساحل آرامش  ویژه خانواده ها و کتاب من دیگر ما مربوط به تربیت فرزند می شود.

وی با اشاره به لزوم کاربردی بودن دروس حوزوی در بطن زندگی طلاب خواهر افزود: از جمله دغدغه های مهم اساتید، کاربردی کردن مباحث نظری و ارائه مباحث مربوط به مهارت های فردی، مهارت های مربوط به کودکان و نوجوانان و مهارت های زناشویی بود.

در پایان مقرر شد که برای مهارت افزایی اساتید مربوط به دروس مهارت زندگی و طلبگی، کارگاه 2 الی سه روزه برگزار و جهت تدریس این دروس در ترم آینده، کتاب هایی معرفی و جزواتی از مباحثی که مورد نیاز طلاب می باشد، تدوین شود.