نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر:

تبعیت از ولایت شرط اساسی ورود به دایره توحید است

شناسه خبر : 97033

1399/07/26

تعداد بازدید : 138

تبعیت از ولایت شرط اساسی ورود به دایره توحید است
نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر، تبعیت از ولایت را شرط اساسی ورود به دایره توحید دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام عبدالحمید یازرلو در نشست معرفتی که به مناسبت دهه آخر صفر با حضور طلاب و کارکنان مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر برگزار شد، تبعیت از ولایت را شرط اساسی ورود به دایره توحید دانست.

وی در شرحی بر حدیث سلسله الذهب توضیح داد: حدیث سلسله الذهب بر دو مفهوم اساسی توحید و ولایت استوار است؛ "لاإله إلاالله"، کلمه توحید و "أنا من شروطها"مفاد ولایت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر با استناد به این حدیث قدسی، "لاإله إلاالله"را ذکر خفی و آن را دژی استوار دانست و گفت: ورود در دایره توحید ما را به سعادت می رساند و از عذاب الهی در امان نگه می دارد، چون خارج از حریم الله، شرّ است و شر، عذاب خداوند بر بندگان مشرک و کافر است.

حجت الاسلام یازرلو، توحید واقعی را توحیدی دانست که انسان با تمام وجود همه اثرات موجود در عالم طبیعت را مؤثر از قدرت خداوند بداند و تمام کارهایش را با توکل واقعی به خداوند پیش ببرد.

وی تصریح کرد: امام رضا(علیه اسلام) با بیان نکردن کامل حدیث، همگان را به تامل رهنمون می کند که توحید، حصن و دژی محکم است که ولایت از شروط آن است و انسان با توحید بدون ولایت، به هلاکت می رسد.

نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر با بیان اینکه پیروی نکردن از ولیِّ زمان موجب گم کردن راه می شود، در ادامه به تاریخ هشت سال دفاع مقدس و ولایت پذیری مردم اشاره کرد و گفت: رمز پیروزی ملت ما ولایت مداری و تبعیت از دستور رهبر انقلاب بود، زمانی که امام خمینی(رض) فرمودند جبهه ها را پرکنید، افراد با هر توانی به جبهه رفتند که این عامل پیروزی شد.

حجت الاسلام یازرلو در پایان خاطرنشان کرد: اسلام دین توحید است که به وسیله پیامبر(ص) ابلاغ شد و با ورود به دایره توحید، انسان را به شرط پذیرشِ ولایت از عذاب الهی در امان نگه می دارد.