مبلغ دینی:

سعادت دنیا و آخرت انسان در گرو رشد معنوی است

شناسه خبر : 98351

1399/09/03

تعداد بازدید : 92

سعادت دنیا و آخرت انسان در گرو رشد معنوی است
خانم قلتاش استاد مدرسه علميه خواهران الزهرا(سلام الله عليها) آباده طشک گفت: سعادت دنیا و آخرت انسان در گرو رشد معنوی است و بسیاری از تلاش های انسان برای رسیدن به این هدف مي باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، صدیقه قلتاش در نشست اخلاقی که با حضور طلاب، اساتید، کارکنان و دانش آموختگان در فضای مجازی برگزار شد، بیان داشت: رشد معنوی فرآيندی درونی برای از بین بردن ایده های کهنه و باورهای نادرست زندگی است، داشتن ذهنی آرام و آسوده آرزوی هر انسانی مي باشد و در آموزه های دینی رسیدن به این هدف تنها در گرو رشد معنوی است.

وی افزود: رشد معنوی، سعادت دنیا و آخرت انسان را تامین کرده و بی اهمیت شمردن مسائل دنیایی وتعیین هدف درست برای انسان عامل مهمی در ایجاد آرامش آدمی است.

این مبلغ دینی، محبت اهل بیت(علیهم السلام) را از دیگر عوامل رشد انسان عنوان کرد وادامه داد: پیامبرگرامی اسلام(صلي الله عليه و آله) وائمه معصومین(عليهم السلام) چراغ های هدایت و از جمله عوامل معنوی رشد انسان ها هستند که ما از فهم حقایق شخصیتی ایشان عاجز مي باشيم اما برای ارتقای معنوی باید به آن ها متوسل شویم.

وی با اشاره به اهمیت رشد معنوی برای انسان بیان داشت: رشد معنوی فوایدی دارد از جمله اینکه انسان فراتر و بزرگتر از جسم و ذهن است و به آرامش درونی دست می یابد، صبور تر و با حوصله تر شده، منطقی تر رفتار می کند و هر چیزی را همان طور که هست، واقعا می بیند.

وی اظهار کرد: آموزه های دینی، رسیدن به آرامش را در گرو رشد معنوی می دانند  بنابرين اگر انسان در حوزه معنویت و اخلاق گام به گام قدم بردارد به گونه ای که ظواهر و مصادیق آن در وجودش نمود پیدا کند، می توان گفت رشد معنوی حاصل شده است.