معاون فرهنگی حوزه علميه خواهران استان فارس:

68 بانوی طلبه استان فارس در امر تغسیل و تدفین اموات کرونایی فعاليت مي كنند

شناسه خبر : 98703

1399/09/05

تعداد بازدید : 52

 68 بانوی طلبه استان فارس در امر تغسیل و تدفین اموات کرونایی فعاليت مي كنند
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: 68 بانوی طلبه استان فارس از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در امر تغسیل و تدفین اموات کرونایی فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، لیلا بهرامی شاد با اشاره به فعالیت های طلاب جهادی حوزه علمیه خواهران در ایام کرونایی اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران استان فارس در ایام کرونایی به عنوان بال دیگر دانشگاه علوم پزشکی شیراز به فعالیت های علمی_پژوهشی و فرهنگی مشغول بوده است.
وی در ادامه با تصریح بر اینکه حوزه علمیه خواهران استان فارس در عرصه اجتماعی نیز حضوری موفق و سرشار از نشاط داشته است، اضافه کرد: حضور خواهران طلبه در جریان شیوع کرونا در کنار کارکنان درمان از جمله یکی از این فعالیت ها بشمار می رود همچنین در جریان تجهیز و تدفین اموات کرونایی نیز طلاب خواهر حضوری فعال داشته اند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس خاطرنشان کرد: از زمان آغاز شيوع ويروس كرونا، 68 نفر از بانوان طلبه حوزه علمیه خواهران استان فارس در اکثر شهرستان ها رسالت خود را به نحو احسن انجام داده و با این اقدام،‌ غم و اندوه خانواده های داغدار را التیام بخشيدند.
وی عنوان کرد: در میان خواهران طلبه جهادی گاها دیده می شود که برخی از آنان خود دارای بیماری هستند و یا حتی سن آنان بسیار کم بوده اما با روح بزرگی که دارند تمام توان خود را برای انجام این فریضه الهی به کار گرفته و فعالیت خود را به صورت جهادی و به نحو احسنت انجام می دهند.
بهرامی ضمن اعلام آمادگی طلاب خواهر براي حضور در بیمارستان ها و کمک به کادر درمان افزود: به تازگی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایطی فراهم شده تا طلاب خواهر پیرو منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالي) به کمک کارکنان درمانی بیمارستان ها در سطح استان بشتابند و در این زمینه به عنوان یکی از فعالیت های اجتماعی خود مثمر ثمر باشند.
وی در پایان تاکید کرد: شیوع این بیماری روحیه جهاد و همدلی و کار تشکیلاتی را در مدارس علمیه خواهران استان بیش از پیش زنده کرده و نقش تاثیر گزار مبلغان علوم دینی در راستای به انجام رساندن این فریضه الهی را به همگان نشان داد.