مدیر مدرسه علمیه خواهران کوثر خرمشهر :

بیش از ۲۰ برنامه فرهنگي به مناسبت هفته کتاب برگزار شد

شناسه خبر : 98769

1399/09/05

تعداد بازدید : 68

بیش از ۲۰ برنامه فرهنگي به مناسبت هفته کتاب برگزار شد
مدیر مدرسه علمیه خواهران کوثر خرمشهر گفت: بیش از ۲۰ برنامه فرهنگي به منظور افزایش سرانه مطالعه و با هدف گرایش گروه‌های سنی مختلف به سمت کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان خوزستان، خانم مینا فرهنگ کیا گفت: یکی از برنامه‌های هفته کتاب اجرا شده توسط حوزه علمیه خواهران، ارسال پی‌دی‌اف کتاب«چی بگم آخه!» در خصوص«امر به معروف و نهی از منکر» و ارسال آن به صورت گسترده در دانشگاه، بانوان ادارات، بسیج و بانوان سطح شهر بود.

وی افزود: تهیه اکولایزر با عنوان «شیوه امر به معروف و نهی از منکر» در تکمیل کتاب «چی بگم آخه» و انتشار وسیع آن در فضای مجازی، ادامه این فعالیت بود.

مدیر مدرسه علمیه خواهران کوثر خرمشهر از برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه کودکان خبر داد و گفت: مسابقه کتابخوان کوچک با عنوان«یار مهربان» به صورت معرفی کتاب از زبان رده سنی ۶ الی ۱۱ سال به صورت کلیپ کوتاه توسط حوزه علمیه خواهران کوثر خرمشهر برگزار شد که بیش از ۴۰ کلیپ از مسابقه یار مهربان دريافت و در قالب فیلم تدوین شده و در گروه‌های حوزه، دانشگاه و بانوان سطح شهر بازنشر داده شد.

خانم فرهنگ کیا همچنین از برگزاری کارگاه تندخوانی در قالب چهار کلیپ کوتاه و انتشار آن در گروه‌های حوزه و دانشگاه و برگزاری مسابقه از بروشور همراه با اهدای جوایز به از جمله برنامه‌های مجازی اجرا شده به این مناسبت یاد کرد.

وی در خصوص تشویق به مطالعه با موضوع چهره‌های مطرح ملی و مذهبی با عنوان یکی از اهداف دنبال شده در هفته کتاب و کتابخواني گفت: تولید عکس نوشته با عنوان«مطالعه به وقت سردار» با محتوای کتاب‌های سردار شهید قاسم سلیمانی و تهیه بروشور با عنوان«دُرّه نادره» در خصوص نگاهی مختصر به زندگینامه و تفسیر مخزن العرفان بانو امین، نخستين بانوی ایرانی مفسر قران کریم از جمله برنامه‌های هفته کتاب در خرمشهر بوده است.

وي تهیه پوستر‌های انگیزشی در خصوص کتاب‌خوانی و تبریک هفته کتاب، فضاسازی هفته کتاب در حوزه علمیه، برپایی ایستگاه مطالعه از آخرین انتشارات سال ۹۸ و ۹۹، برگزاری نشست معرفی کتاب‌های ایستگاه مطالعه به صورت مختصر و جذاب، برگزاری حضوری ژورنال کلاب در رابطه با مقاله «مهدویت در هالیوود» را از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته کتاب عنوان كرد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران کوثر خرمشهر همچنین به برنامه‌های داخلی اجرا شده برای ترغیب طلاب جديد الورود به مطالعه اشاره کرد و گفت: فراخوان عضویت رایگان در کتابخانه حوزه علمیه کوثر خرمشهر با نشر پوستر عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی از جمله تدابیر برای گرایش بیشتر طلاب جدید الورود به سمت مطالعه بود که امکان عضویت در کتابخانه به صورت مجازی با ارسال نام و نام خانوادگی و کد ملی نیز فراهم شد.